Nočný incident, počas ktorého v nitrianskom klube ukradli peňaženku a potom aj fyzicky napadli slovenského dídžeja Maireeho, čiže Miroslava Svatého (29), je ešte stále aktuálny. Napriek tomu, že pri roztržke padol minimálne jeden výstrel, dídžej na mieste činu odmietol vypovedať a podať trestné oznámenie. Polícia teda zo zásahu vyhotovila len správu zo služby nočnej smeny, v ktorej o streľbe nie je ani zmienka.

Existuje pritom nahrávka, v ktorej spevák David Key (25), s ktorým sa dídžej Mairee zabával, mužov zákona o streľbe informoval a zbraň policajti po príchode na miesto činu zadržali. Nebyť toho, že dídžej dramatickú situáciu s obrázkom podliatiny na oku opísal na sociálnej sieti, na prípad by sa zrejme dávno zabudlo. Po obrovskej medializácii incidentu sa polícia predsa len podujala prípad vyšetriť a hľadá svedkov celej udalosti. Sťažuje im to fakt, že hlavný aktér, dobitý Mairee, sa išiel s partiou kamarátov rekreovať na dovolenku do Dubaja.

Odpustil im

S najúspešnejším slovenským dídžejom sa nám podarilo spojiť, pričom netajil rozhorčenie z pôvodného vyjadrenia polície, že na mieste činu sa nestrieľalo. „Už sa mi tým naozaj nechce zaoberať, ale som znechutený z toho, že niekto má evidentne záujem, aby sa to ututlalo. Pištoľ predsa policajti zadržali, všetci ju videli na kapote auta. Vysvitlo, že je plynová, ale to na celej situácii nič nemení,“ povedal nám a slova sa ujal spevák David Key, ktorý sa s dídžejom v osudnú noc zabával. „Chvalabohu, že som v telefonáte spomenul aj streľbu. Keby neexistovala nahrávka, asi by sa tým už nikto nezaoberal,“ zauvažoval spevák pred nami.

Ten má svoju výpoveď na polícii už za sebou, no či s políciou bude komunikovať aj Mairee, je zatiaľ otázne. „Nemám na to veľkú chuť. V minulosti ma dobili traja profesionálni boxeri. Tri roky sa to ťahalo po súdoch, nakoniec aj tak skončili len s podmienkou a peňažným trestom, ktorý mi dodnes nebol vyplatený. Ďalšia vec je energetická hladina. Odpustil som im tento čin. Zvolil som radšej cestu verejného lynču a informoval som o nich cez sociálne siete a médiá,“ vysvetlil. 

Bolo to vážne

Z otrasu sa dídžej Mairee týždeň spamätával s kamarátmi Reném a Zuzanou Strausz Plačkovou a ďalšími influencermi na dovolenke v Dubaji, kam sa vybral len tri dni po incidente. Odletel napriek zdravotným komplikáciám. „Najhoršie to bolo deň po útoku. Prvé dva dni som na to oko vôbec nevidel. Na pohotovosti mi spravili cétečko pre prípadné zlomeniny a zistili, že mám poškodenú očnicu. Môže to byť aj následok vážnej autonehody, ktorú som mal pred štyrmi rokmi. Keď mi oko odpuchne, pôjdem ešte na jedno vyšetrenie,“ prezrádza.

V exkluzívnom dovolenkovom raji si pre nepekný opuch oka zhotovoval fotografie zväčša v okuliaroch. „Neuveríte, ale v prvom momente, keď mi ten človek zasadil úder do tváre, mi napadlo, preboha, ako budem vyzerať v Dubaji,“ dodal pobavene. 

Pozrite si GALÉRIU záberov dídžeja Maireeho v spoločnosti priateľov. A takto dovolenkovali v Dubaji