Akoby sa nič nedialo. Nedávno sa na Slovensku odohrala ďalšia veľká policajná razia pre podozrenia z environmentálnej trestnej činnosti. Podľa medializovaných informácií v cele predbežného zadržania skončilo niekoľko osôb vrátane bohatého podnikateľa Andreja Brnu (38), ktorý je honorárnym konzulom Ugandskej republiky na Slovensku. Napriek tomu, že kauza vrie, jeho manželka, druhá vicemiss Slovensko 2003 Simona Brnová-Slobodníková (34), míňala peniaze v nákupnom centre.

Jeden deň v cele

Prvý milión v slovenských korunách vraj zarobil, keď mal 21 rokov. Okrem mnohých aktivít Andrej Brna v minulosti podnikal s Ladislavom Bašternákom. Postavili outlet nachádzajúci sa pár kilometrov od Bratislavy. No Brnovi sa akoby lepila smola na päty. Nákupné stredisko nezaznamenalo veľký úspech, jeho partnera v biznise odsúdili za daňové podvody a pred pár dňami sa v inej súvislosti ocitol v cele predbežného zadržania aj on. Bol jedným zo štyroch zatknutých pri veľkej policajnej razii, ktorá súvisela s podozreniami, že na stavbu obchvatu D4/R7 sa používa kontaminovaná zemina. Polícia Andreja Brnu vraj eviduje ako človeka, ktorý riadil biznis spoločnosti D4R7 Construction. Za konzorciom oficiálne stoja Španieli a Rakúšania.

Bývalá vicemiss: S podnikateľom má dvoch synov - staršieho Adama a mladšieho Mathiasa.
Zdroj: Instagram

Zadržaným hrozilo obvinenie z trestného činu všeobecného ohrozenia. „Ja som obvinený nebol. Zadržali nás na jeden deň a len ako svedkov,“ reagoval podnikateľ pre PLUS 7 DNÍ. V cele nepobudol dlho, ale podobné problémy by narušili každú rodinnú pohodu. To však neplatí o Brnovej. Andrejova manželka Simona sa venuje hlavne dvom synom - staršiemu Adamovi a mladšiemu Mathiasovi, internetovému obchodu i požičovni luxusných kabeliek, ktorých má neúrekom. Pár dní po zadržaní jej muža sa promenádovala s kamarátkou po petržalskom nákupnom centre. Zavítala aj do obchodu so šperkami, kde istý čas pobudla. Nahodená v rifliach a v teniskách pôsobila nenápadne. Jediné, čo na nej svietilo, bola luxusná viacfarebne ružová kabelka Chanel za viac ako štyritisíc eur. V nákupnom centre je, zdá sa, varená-pečená. O pár dní sa na tom istom mieste objavila s jedným zo svojich detí. S kamarátkou, ktorá bola na bicykli, si to namierili na ihrisko, ktoré je pri nákupnom centre, a synovi dopriala zmrzlinu.