Záclony zavesí, zemiaky posadí a dokonca aj o oblek sa stará, keď sa razom zúži. Peter Pellegrini (45) po novom ukázal, že ani planéta mu nie je cudzia. Samozrejme, ako politik verný starým „móresom“ sa pri žiadnej z týchto spontánnych činností nezaobíde bez kamier alebo mnohopočetného publika.

Zdalo by sa, že multifunkčnosť niekdajšieho náhradného premiéra už dosiahla svoje limity, no opak je pravdou. Na prvého mája, teda počas Sviatku práce, dostal náhlu túžbu rozmiestniť kolegov zo svojej strany po celom Slovensku a zbierať na pár chvíľ odpadky.

Sám si vybral obec Šoporňa v trnavskom okrese, kde si obyvatelia už niekoľko rokov sami organizujú Deň zeme. Vyhrnul rukávy a pre potreby instagramového úspechu zbavil prírodu, čoho bolo treba. Neprekvapivo za prítomnosti viac ako vyhláškou povolených šiestich ľudí.

Ako trávili sobotu Pellegrini a Kollár nájdete aj v GALÉRII

Za ten čas sa kdesi v Bratislave a na Facebooku predseda parlamentu Boris Kollár vytešoval zo svojej jahôdky. Je prvou z tohtoročnej potenciálnej úrody. „Namiesto kolotočov a cukrovej vaty sa vytešujem z môjho záhonu jahôd. Dnes som obral, a samozrejme, aj zjedol prvé dozreté,“ informoval politik.