Keď hlava štátu rokovala na sklonku roka s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom o situácii na Slovensku, debaty sa nemuseli týkať len práce. V súkromí oboch vplyvných mužov našej politiky sa totiž odohrala udalosť, ktorá ich osudovo spojila. Brat prezidenta Andreja Kisku sa zahľadel do ženy, ktorú smerácky minister dobre pozná. Je totiž jeho blízkou príbuznou.

Predstaví ju verejnosti

Moderátorka Jarmila Lajčáková Hargašová a jej manžel minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.
Moderátorka Jarmila Lajčáková Hargašová a jej manžel minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.
Zdroj: MATEJ KALINA


Ako keby to napísal sám Shakespeare. Vzťahy medzi prezidentom a vládnym SMER-om sú už roky takpovediac na bode mrazu, no aj v pozadí politických hier môže vzniknúť niečo pekné. Dokonca aj vo vyššom veku. Podľa našich informácií chce Jaroslav Kiska, ktorý v minulosti podnikal so slávnejším bratom Andrejom, už čochvíľa predstaviť verejnosti svoju novú priateľku Evu. Tá je švagrinou smeráckeho ministra Miroslava Lajčáka.

Prezidentov brat Jaroslav Kiska, na obrázku vpravo.
Prezidentov brat Jaroslav Kiska, na obrázku vpravo.
Zdroj: TASR

Sestra Lajčákovej manželky, moderátorky Jarmily Lajčákovej-Hargašovej len pred asi rokom porodila syna Samuela, no pravdepodobne si nenechá ujsť najväčšiu udalosť spoločenskej sezóny. Tomu podriadila aj prípravy. „Nechala si ušiť šaty na ples,“ dozvedeli sme sa z okolia páru. V minulosti bol prezidentov brat, ako oceňovaný manažér, medzi tými, kto dostával pozvánku na bratislavský  Ples v opere. Ten sa už v sobotu večer koná v Slovenskom národnom divadle. Kedysi ho navštevoval so svojou manželkou, s ktorou sa medzitým rozviedol. Či sa na červenom koberci ocitne tentoraz s novou partnerkou, sa dozvieme už zajtra večer.

Ako sa prezident Andrej Kiska a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák mali k sebe na ostatnom rokovaní, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Prečítajte si tiež: