Aj keď náš reprezentačný tím na majstrovstvách sveta v hokeji skončil vo štvrťfinále a chlapci sa z Lotyšska vrátili s hlavou v smútku, najmenej jedného z hráčov doma čaká nezabudnuteľný deň. Talentovaný obranca Adam Jánošík (28), ktorého vyhlásili za najlepšieho hráča nášho posledného zápasu na šampionáte, chystá svadobnú párty. Pre pandémiu ju musel odložiť.

Svokra Mária Šofranko v slzách

Urastený športovec roky tvorí pár s krásnou blondínou Alexandrou, ktorá mu takmer pred dvoma rokmi porodila syna Alexa. Dvojica si napriek minuloročnej nepriaznivej situácii povedala svoje áno, a to vlani v júni na radnici v Spišskej Novej Vsi, kde rodina žije. Obrad prebehol v kruhu najbližších a nevesta stavila na jednoduchosť. Medzi najdôležitejšími hosťami na svadbe bola poslankyňa za OĽaNO Mária Šofranko, ktorá je, mimochodom, Alexandrinou mamou a už aj čerstvou svokrou hokejistu.

 

Politička sa na obrade neubránila slzám a k dojatiu jej určite pridalo aj to, že v ten istý deň manželia pokrstili svojho syna Alexa. Teraz nastal čas, keď sa dvojici, takmer do roka a do dňa, splní sen a môžu svoj sobáš osláviť vo veľkom štýle. Pravidlá sa uvoľňujú čoraz viac a Alexandra sa len pred pár dňami na sociálnej sieti pochválila oznámením o ich svadobnom repete, ktoré by sa malo konať čoskoro. Veríme teda, že dvojica si tento deň naplno užije a ich syn, ktorý je o rok starší, ho bude oveľa viac vnímať.

FOTO zo svadby Adama Jánošíka v GALÉRII

Desať mesiacov bez otca

Rodina si váži každú minútu strávenú spolu, keďže kariéra hokejistu prináša časté cestovanie. O to viac, že obranca Adam prijal vlani na jar novú pracovnú výzvu - podpísal zmluvu so švédskym klubom IK Oskarshamn. Napriek tomu, že manželke a synovi chýbal, u svojej polovičky má plnú podporu. Dôkazom toho sú nedávne slová, ktoré zverejnila na Medzinárodný deň detí. „Krásny deň detí všetkým ratolestiam! Ste viac než milované. Aj keď máš, Ajejko, energie za celú škôlku, neposedíš ani tri sekundy a pojem ticho a pokoj už nepoznám, aj tak sa každý deň idem zblázniť z lásky k tebe. A tvoj tato ešte viac. Je frajer, že to bez teba tých desať mesiacov zvládol, lebo je to nepredstaviteľné! Navždy budeš náš vysnívaný a milovaný, navždy ti tatík bude odpúšťať, že si počmáral voskovkami novú bielu stenu, a mamka, že si znova rozsypal múku po celej obývačke, lebo láska je vesmírna a všetko ostat né je nepodstatné.“