Je odkázaná na iných. Pred dvoma mesiacmi havarovala s predsedom národnej rady Borisom Kollárom (55) a jeho ochrankármi vo vládnej limuzíne. Bývalá finalistka Miss Uni­verse SR Miroslava Fabušová (37) utrpela vážne zranenia a odvtedy nosí na krku ortopedický golier. Momentálne je v domácej liečbe a vraj ju čaká vážna operácia.

Týždenník PLUS 7 DNÍ privítala v prenajatom byte, ktorý pred najkrajšími sviatkami roka s kamarátkinou pomocou vyzdobila. V dedine pri Bratislave, kde ju pred fatálnou jazdou vyzdvihol šéf parlamentu, býva len niekoľko mesiacov. 

Vďačná kamarátke

Misska a vizážistka Miroslava Fabušová už viac ako mesiac rieši vážne zdravotné problémy, ktoré utrpela pri havárii vládnej limuzíny Borisa Kollára. „Cítim sa veľmi ubolená každý deň. Pohyb je pre mňa výzva, ale aj tak sa každý deň pohnem o krok dopredu. CT ukázalo, že štvrtý stavec bol zlomený a platničky medzi piatym a siedmym stavcom sú vysunuté,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ ukazujúc nám svoj röntgen. „Čaká ma operácia krčného stavca, ale teraz pre covid čakám na termín. Budú mi musieť robiť vštep z panvy a dávať ho do krku,“ vysvetlila bývalá miss.

Z operácie má obavy, ale vie, že ju musí podstúpiť čo najskôr. Aj preto sa bez goliera na krku takmer nepohne, hoci na sociálnej sieti sa už ukázala aj bez neho a fanúšikov pozdravila v dráždivej spodnej bielizni. Ako sme sa sami presvedčili, brunetka chodí sexi oblečená doma bežne. Sama nás vo svojom prenajatom byte neďaleko Bratislavy, v ktorom býva iba od leta, privítala v dráždivom outfite s golierom na krku. Ten si zložila iba na chvíľu kvôli záberom.

Exkluzívne fotografie z bytu Fabušovej nájdete v našej GALÉRII

Boli sme zvedaví, ako bruneta žije a či všetko zvláda sama, keďže oficiálne je bez partnera. O politikovi Borisovi Kollárovi, ktorý sa tiež zotavuje z ťažkých zranení a nosí konštrukciu na hlave, však zaryto mlčala. Neprezradila ani to, či sú stále v kontakte. Ale vraj na neho myslí. Pred pár dňami si pozvala domov tetovača a na plece si dala urobiť nové tetovanie s odkazom práve pre Kollára. V obrázku červeného srdca je napísané záhadné 14+II. Význam vraj pozná iba ona a politik, ale hovoriť o tom verejne nechce. „Moje tetovania sú moje tabu a každé má určitý zmysel,“ vraví záhadne.

Tesne pred naším príchodom odišla od Miroslavy jej kamarátka Zuzka, ktorá jej pomáha takmer so všetkým. „Je pri mne skoro každý deň. Je mojou trénerkou, kamarátkou, opatrovateľkou, terapeutkou. A som jej nesmierne vďačná, pretože nechce za to nič,“ priznáva Fabušová, lebo sama ešte nezvláda ani len základnú hygienu. „Zuzka mi umýva zuby, vlasy, prezlieka mi posteľnú bielizeň, perie, upratuje, cvičí so mnou,“ vyratúva.

Na sviatky ostala bez mamy

Pri pohľade na miestnosti Fabušovej bytu v každej vidieť vianočné svetielka či inú sviatočnú výzdobu. V obývačke, ktorá je spojená s kuchyňou, sa nedá prehliadnuť ani bohato vyzdobený biely stromček. „Tento rok som vďačná za každú pomoc, ale dekorácia a stromček sú iba v mojich rukách, a to dúfam cítiť, pretože to robím zo srdca. A zrejme preto to každý obdivuje. Je to moja vášeň,“ povedala pre PLUS 7 DNÍ bývalá misska, ktorá zbiera špeciálne ozdoby. Každá je originálna, buď si ju priniesla v minulosti zo zahraničia ona sama, alebo ju dostala ako dar.

Aj to je jeden z dôvodov, prečo Vianoce miluje. „Je to čas, keď nachádzam pokoj. Rada pečiem, zdobím, pozerám rozprávky. Ten, kto ma pozná, to vie. Pre mňa je tento rok ťažký, lebo Vianoce predstavuje aj rodina a ja som zostala sama, keďže mám chorú maminku a všetci ostatní sú ďaleko. Sviatky som trávila v pokoji a modlila som sa za všetkých,“ dodala modelka, ktorá má doma nadizajnované aj delikatesy.

Zakladá si na ovocí naaranžovanom vo veľkej mise aj na krásne prestretom štedrovečernom stole, aj chutnom jedle. „Na Štedrý večer nesmie chýbať prekrojené jablko, oplátky s medom, šalát, ryba, šošovica so slivkami, chlebík a peniaze pod obrusom.“

Čo Kollárovu kamarátku tento rok takmer vôbec netrápilo, boli darčeky. „Pretože mi môj zdravotný stav neumožnil behať po obchodných centrách, bolo to teraz v maličkostiach. Ale verím, že pre mojich blízkych je najväčší dar, že žijem,“ vraví.

Po havárii je presvedčená, že v živote sú aj dôležitejšie veci ako luxusné kabelky či topánky, ktorých má v šatníku i na poličke v spálni viac než dosť.

Exkluzívne fotografie z bytu Fabušovej nájdete v našej GALÉRII

Vie, že sa vráti

Okrem vianočnej výzdoby zdobia steny Fabušovej bytu obrazy, ktoré sama maľovala. Môj zdravotný stav mi neumožňuje robiť všetky veci, ktoré ma bavia, ale verím, že sa to zlepší a prekonám všetky bariéry. Ja viem, že sa vrátim vo veľkom štýle,“ predpovedá maliarka, návrhárka i vizážistka, ktorá cvičí aj pri líčení. „Každý deň sa snažím rozhýbať svoje ruky, aby som nezanedbala líčenie a zároveň sa cítila stále krásna.“

Napriek bolestiam, ktoré pri väčšej námahe pociťuje, sa snažila počas našej návštevy stále usmievať. Vraj dobrá nálada je základ. „Nepodlieham depresiám. Viete, moje motto je, že každá žena môže byť krásna, a to mi dáva silu do života posúvať sa vpred,“ prízvukuje modelka.

Na sociálnych sieťach odoláva hejterom a tí ostatní ju, naopak, dobíjajú. Sledovateľov má už takmer 27-tisíc. „Viem, že sú pri mne. Srdečne ďakujem tým, ktorí mi prajú, aby som sa dala čo najrýchlejšie do poriadku. A čo si prajem do nového roka? V prvom rade zdravie a šťastie, pretože ho budem potrebovať, a svetový mier. A to želám všetkým ľuďom, pretože sme v rovnakej situácii, čo sa covidu týka. A keď sa spojíme, zvládneme všetko,“ dodala na záver slovníkom miss.