Nezabudnuteľná je napríklad tlačová konferencia pre média, počas ktorej Igor Matovič ako poslanec SaS rečnil nahodený v tričku a plážových šľapkách. Do dejín slovenskej politiky sa ale nezmazateľne zapísal úplne inou kauzou. 

Anča

V jeden horúci augustový deň roku 2010, dostal od vtedajšej podpredsedníčky SNS Anny Belousovovej facku. Prišlo k tomu po tom, čo ju v článku inzertných novín, ktoré vydával, nazval Ančou.

 

„Anču som vyzval, aby si strhla kríž, pretože si myslím, že politik by nemal mlčky tolerovať zlodejov. A tým, že nosí kríž, robí hanbu kresťanom,“ vyjadril Matovič pohnútky, prečo nazval Belousovovú Ančou.

Kauza Matovičovi priniesla nevídanú publicitu, dokonca sa mu pošťastilo, že si ho do svojej televíznej šou pozvala Adela Vinczeová, vtedy ešte Banášová. Tam s jamkami v lícach a blaženým úsmevom na tvári, o celej pre neho vtipnej kauze prehovoril s výrazným trnavským dialektom.

„Prišla za mnou a spýtala sa ma, či som ten článok písal ja. Keď som jej odvetil, že asi áno, keď som tam podpísaný, bác a už tam bola,“ opísal okolnosti facky od Anny Belousovovej. Na kauze sa bavilo takmer celé Slovensko. 

Na stranu Belousovovej sa verejne postavila moderátorka Adela Vinczeová. „Rozhodne ste jej nelichotili. Aj mňa by to asi trochu nahnevalo a prekážalo, keby som sa volala Anna a vy mi poviete Anča," prehovárala mu do duše. Vzápätí zaútočila na jeho narcizmus.  "A vy ste rád, keď sa to rozoberá v novinách? Nerobíte to trošku kvôli medializácii?,“ reagovala Adela na fotografie na ktorých vtedajší poslanec pózuje s rukou na líci. „Vyzerali ako zlá reklama na nočný krém,“ zaperlila humorom jej vlastným. „Mne to bolo veľmi smiešne. Fotografi povedali, ukážte, kde vám tu facku dala, tak som ukázal. A už boli fotky,“ opísal Matovič. „Oni vám povedali, zapózujte s rukou na líčku, že máte bobo...,“ poľutovala ironicky Igora… 

Facka v priamom prenose

To ale nebolo všetko. Adela išla ďalej. „To bola silná facka? Možem si to vyskúšať?,“ vyrukovala na neho. „Môžte,“ odpovedal bez problémov a s úsmevom nastavil líco. Adela nelenila a naozaj mu strelila.

Bolo to takto?,“ spýtala sa ho. „Trošku slabšia bola. Taká mamičkovská. Anča, sadnite si prosím vás,“ uzemnil "Maťák" pohotovú moderátorku. 

O tom, že naozaj nešlo o silnú facku, svedčí aj dobová výpoveď Anny Belousovovej. „Facka to nebola. Bolo to len také jemné usmernenie,“ vyjadrila sa vtedy.

Pozrite si veľkú GALÉRIU  dobových záberov Igora MATOVIČA s jamkami v lícach a s blaženým úsmevom na tvári 

Prečítajte si aj: