Na sociálnych sieťach máme za sebou pekne horúci víkend. Rozpútala ich žena, dobre známa medzi slovenskými celebritami. Michaela Rujáková spoluvlastní v Bratislave salón krásy, v ktorom sa nechal v minulosti upraviť minister Milan Krajniak, poslankyňa Petra Krištúfková či influencerka Silvia Kucherenko.  Pod vplyvom svätého Valentína sa podnikateľka rozhodla zamyslieť verejne nad ženami, ktorým hovoríme ľudovo "krv a mlieko".  

Celeste zakročila

Rujáková sa pokúsila prehovoriť do svedomia žien, ktoré o seba nedbajú. A zvolila pekne drsný slovník. "Na Instagrame alebo aj všeobecne by sa mali ukazovať len ženy, ktoré majú dobré postavy. Lebo pozerať sa na nechutné a nakysnuté nezdravé telá je viac odpudivé ako ošmatlané boty. Každá, ktorá sa chce ukazovať, by mala v prvom rade aj vyzerať, lebo je síce fajn akože ´vaše sebavedomie´, ale realita je taká, že je to odpudivé. Aj plnšia ženy by mala byť pevná," napísala Michaela slová, ktorými by zaujala aj v kdejakej reality šou.

 

Pozabudla pritom na drobný detail - klientkou jej estetického salóna je aj Celeste Buckingham (25). Speváčka, ktorá sa netají tým, že občas bojuje s kilami navyše, inokedy si z nich nič nerobí. Fanúšikom v zásade zaujíma len jej hudba, nie jej figúra. Kontroverzné vyjadrenie Rujákovej však umelkyňu poriadne napálilo. 

Celeste teraz žije na ostrove Madeira.
Zdroj: instagram

"Toto ma veľmi sklamalo, kedže som dlhé roky klientkou tejto kliniky, hlavne na mejkap a vlasový styling. Ale asi tam už nie som vítaná. Pretože podľa tohto vyjadrenia, také baby, ako som ja, by si nemali dávať fotky na Instagram. Asi by som sa nemala ukazovať verejne, kedže nemám pevné telo a prezentujem sa prirodzená, sebavedomá," reagovala rozčarovaná Celeste.

Pridala tiež odkaz pre všetky dievčatá a ženy, ktoré nemajú vyziabnuté, ba ani štíhle postavy.  "Baby, či už ide o online priestor alebo offline svet: Je pre každého. A ako ženy, či už v realite alebo na sociálnych sieťach, by sme mali byť hlavne láskyplné a podporovať druhých. Krása nie je len o výzore. Skutočná krása sa vždy ukáže tým, ako sa človek chová a aký je zvnútra."

Drzosť či osveta?

Buckingham nezostala v pobúrení sama.  "Dnes ma šokovalo toto vyjadrenie, ktoré napísala žena. Žena, ktorá je majiteľkou jednej z najznámejších estetických kliník v Bratislave. Kliniky, s ktorou dlhodobo a aktívne spolupracujeme a máme s ňou len tie najlepšie skúsenosti," vyjadril sa Aleš Mlátilík z jedného zo zľavových portálov, mimochodom, bývalý priateľ Celeste.

"Je to skvele hodnotený podnik a spolupráca fungovala veľmi dobre. O to viac ma vyjadrenie majiteľky šokuje a ľudsky mrzí. Pretože sa s takým postojom absolútne nemôžeme stotožniť, rozhodli sme sa spoluprácu po niekoľkoročnom vzťahu dnešným dňom ukončiť. Takéto vyjadrenia v našom podnikaní nemajú miesto. Ospravedlňujem sa všetkým zákazníkom, ktorí u nás túto kliniku už od dnes nenájdu," dodal Mlátilík. 

FOTO VIP zákazníkov známeho bratislavského salóna v GALÉRII >>

Rujáková po zdrvujúcom verejnom odsúdení hovorila o "nepochopení". "Niektoré ste sa urazili a nechápem prečo. Niektoré ste začali riešiť úplne iné veci ako podstatu statusu.  Poznám veľmi veľa krásnych a plnších žien. Čo na nich oceňujem, je, že predstavujú v rámci svojho JA aj zdravý životný štýl. A to tým, že sa hýbu a ich prezentácia je zrkadlom ich životného štýlu. Nikde som neuviedla, že máte mať kilo botoxu, nafúknuté pery alebo miery 90-60-90. Pevne verím, že touto ´osvetou´začneme spoločne cvičiť a zdravo sa stravovať. Ďakujeme, že ste to pochopili aj nepochopili... ´V zdravom tele zdravý duch´," zmierňovala majiteľka salóna dosah svojich prísnych slov.