Fexlixa Slováčka vytočili vyjadrenia jeho manželky Dády o tom, ako sa stále vyskytuje v ich rodinnej vile, dáva ju do poriadku. A taktiež ho rozčúlili jej slová o chystanom spoločnom rodinnom programe Slováčkovcov na spôsob Spieva celá rodina. Na margo Patrasovej sa preto vyjadril veľmi drsne. Dáda podľa neho hovorí veci, ktoré vôbec nie sú pravdivé, a je za tým  alkohol a možno aj demencia. Podľa neho Dáda je na tom veľmi zle, mala by sa liečiť, inak umrie. Patrasovej podľa neho reálne hrozí, že skončí ako Iveta Bartošová. A zatiaľ nepomáhajú ani prosby ani jeho, ani ich detí Felixa a Aničky.

Bolo len otázkou času, kedy na takéto výbušné vyjadrenie zareaguje jeho ešte stále manželka Dagmar. Tej sa jeho slová veľmi dotkli, cíti sa byť veľmi ponížená. Podľa nej, aj napriek tomu, že im to spolu už neklape, je zhrozená z toho, že ju takto verejne ponížil ako matku svojich detí, ak ju už neakceptuje ako partnerku.

 

Dáda sa vyjadrila aj k jej problematickému pitiu. Tvrdí, že ak je ona alkoholička, pretože si občas dá pohárik, potom je alkoholika aj Felix, a mal by sa ísť liečiť spolu s ňou. Dáda síce priznáva, že sa jej to v niekoľkých prípadoch vymklo spod kontroly, ale zdôvodňuje to tým, že celé ich manželstvo bola podvádzanou ženou. Naoko sa kvôli deťom tvárila, že nič nevidí, len aby udržala rodinu.

Patrasová odhalila o Slováčkovi to, o čom sa doteraz len šepkalo!

 

Kým boli Felixove nevery iba niečím, o čom sa šepkalo. ešte to ako-tak zvládala. Ale keď jej posledných 7 rokov začal zahýbať verejne s Luciou Gelemovou, už to jednoducho nedávala a začali sa množiť jej alkoholové úlety. A Dádu Felixove vyjadrenia ranili o to viac, že v podstate celé ich manželstvo "kasíroval" jej honoráre, za ktoré postavili ich vilu, kúpili chatu, autá, atď. Veď práve spoločný majetok bol tou najväčšou brzdou, pre ktorú sa Slováček s Patrasovou nechcel nikdy rozviesť. Dagmar však napokon zmierlivo skonštatovala, že ak mu dokázala odpustiť všetky tie nevery a poníženia, ktoré jej spôsobil doteraz, odpúšťa mu aj tentoraz...