Týnuš Třešňíčková (24) je jednou z najpopulárnejších youtuberiek u našich českých susedov. Jej príspevky na sociálnych sieťach sa venujú hlavne móde a kozmetike, no potom, čo sa stala obeťou rozsiahleho popálenia, je čoraz viac pre verejnosť aj inšpiráciou. Jazvy nosí s gráciou.

Z dovolenky peklo

Týnuš v septembri 2018 letela do Turecka na vytúženú dovolenku s vtedajším priateľom. Chvíle oddychu sa zmenili na horúce peklo, a to doslovne. Namiesto opaľovania, sa dlhé mesiace liečila na miestnej klinike. Týnuš s priateľom sa chceli ísť navečerať do luxusnej reštaurácie vychýreného kuchára Salt Bea v Instabule. Kým čakali na stôl pri bare, zasiahli ju plamene z nepodarenej ohňovej šou a navždy poznačili jej život.

FOTO pred a po popálení v GALÉRII

„Na bare bol taký žliabok, kde bola nejaká tekutina a jeden barman ju zapálil, trochu to začalo horieť. Potom prišiel druhý barman s kanistrom, prilial do žliabku tekutinu a v ten moment to vybuchlo. Boli to sekundy, milisekundy. V prvej chvíli som si myslela, že tam niečo vybuchlo, za tam spadla bomba. Videla som čierne a asi som našťastie stihla zavrieť oči. Vôbec som nevedela, že horím,“opísala desivý incident vo svojom videu. Bála sa, že oslepne. Duchaprítomne ju uhasil priateľ, ktorý na ňu hodil svoju mikinu.

Inšpirácia

Týnuš sa počas liečby na dlhé mesiace svojím fanúšikom odmlčala, no potom to dala zo seba všetko von a porozprávala, čo sa v skutočnosti stalo, ako si to pamätá, ako sa lieči. Stala sa tak inšpiráciou pre mnohých, ktorí prechádzajú obdobnými traumami. Čoraz viac začala ukazovať aj svoje jazvy. Najmä krk a dekolt si zakrývala rolákmi. Teraz sa svojim 470-tisíc fanúšikom na Instagrame ukázala z dovolenky na Santorini nielen bez mejkapu, ale aj bez roláka a zblízka. Dočkala sa obdivných komentárov.

FOTO Týnuš Třešňíčkovej v GALÉRII

„Predtým si bola princezná, teraz si kráľovná. To, čo z teba vyžaruje sa nedá opísať, sila, krása, inteligencia. Veľmi ťa obdivujem a si vzor, ako si sa zo života nepo…, ale obrátila zlé v to najlepšie.“ „Bez tvojich jaziev si ťa už nedokážem ani predstaviť. Myslím, že nám všetkým môžeš byť veľkým príkladom, že dokonalosť na povrchu nie je všetko, že záleží hlavné ako sa človek cíti vo vnútri. Nikdy predtým, som ťa nijak nevnímala, ale teraz sledujem každý tvoj príspevok, pretože si inšpiráciu, že sa človek nemá vzdávať, nech sa stane čokoľvek.“Množia sa Týnuš podporné komentáre, sama pritom odkazuje: „Telo každej ženy (aj muža) je tak dokonalé a jedinečné, že ozdoba strií, jaziev alebo napríklad pigmentových škvŕn mu dodáva len na unikátnosti, za ktorú sa netreba hanbiť.“

Ukazuje jej príbeh deťom

Týnuš však obzvlášť dojala správa od profesionála „Pracujem ako hasič – zdravotník a študujem záchranárstvo. Popáleniny patria v našej práci k častým poraneniam, ale stretávam sa aj s deťmi na základných školách, ktorým sa stali úrazy či už horúcou vodou alebo inými predmetmi. Veľa detí kvôli jazvám stratí sebavedomie, zanevrú na svoj talent alebo na kamarátov, lebo sa boja, že na nich budú ľudia ukazovať a civieť. Keď mám možnosť stretnúť sa na prednáškach s takými deťmi, tak som im ukazoval speváčku Kechi, ktorá prežila pád lietadla, ale spievania sa nevzdala. Vás som spoznal až po vašom úraze a snáď nevadí, že teraz deťom ukazujem aj váš príbeh. Ste úžasná a dúfam, že viete, ako veľmi môžete inšpirovať veľké množstvo ľudí. Za mňa ste jedna z najkrajších mediálne známych osôb a ďakujem, že ste neprestali s tým, čo robíte, lebo tak dodávate odvahu a silu ďalším.“

FOTO Týnuš Třešňíčkovej pred  a po popálení v GALÉRII