Televízna producentka Gabriela Drobová (46) vie, čo sa práve v móde nosí, ale rozruch spôsobí, aj keď si sadne za volant. Nedávno počas jazdy bratislavskými ulicami chcela do auta natankovať naftu, ale pomýlila si ju s benzínom. Vozidlo po krátkej jazde zaparkovala na frekventovanej ulici, zasahovať musela odťahovacia služba.

Mohlo za to počasie?

Drobová berie s odstupom niekoľkých dní situáciu, ktorá mohla mať vážne následky, s humorom. V telefonickom rozhovore nám tvrdila, že nič podobné sa jej zatiaľ nestalo a netuší, ako mohla spraviť taký fatálny omyl. „V Bratislave bolo v ten deň typicky aprílové počasie. Sneh, slnko, zamračené, vietor, všetko… Ľuďom lietal tlak hore, dole. Všetci boli nejakí osprostení a ja som dosť meteosenzitívna, možno som doplatila na to. Niežeby som sa ospravedlňovala, ale inak si to fakt neviem vysvetliť,“ povedala nám pobavene.

Keď Gabriela do auta, do ktorého patrí nafta, natankovala benzín, zaplatila a odfrčala preč. No auto čoskoro protestovalo. „Zrazu mi začalo tak zvláštne skackať. Už vtedy mi prebleslo hlavou, čo som to natankovala. Išla som po dosť frekventovanej Prievozskej ulici, no neostávalo mi nič iné, len auto čím skôr odstaviť. Prišiel ma zachrániť môj Karol (priateľ Karol Ruman - pozn. aut.). A ten hneď vedel, čo sa stalo a čo treba robiť. Musela prísť odťahovka. Našťastie stačilo vyčistiť palivovú nádrž a auto mi už funguje. Mohlo sa to skončiť aj horšie. Keby sa za­drel motor, nebola by to lacná záležitosť,“ hovorí dnes už znalecky blondína.

Nie je v tom sama

V strese, ktorý módna expertka prežívala, ju utešovali pracovníci odťahovacej služby aj fanúšikovia na sociálnej sieti. „Páni z odťahovky mi tvrdili, že takéto omyly s palivom riešia každý deň. Vraj je to bežná vec. A poriadne ma prekvapili aj reakcie na moje instagramové ,storíčka‘. Viete, koľko ľudí a dokonca aj chlapov mi písalo, že sa to stalo aj im? Tak som rada, že v tom nie som sama, ale dúfam, že sa mi to už nikdy nestane. Môj Karol mi teraz, keď niekam ideme, nikdy nezabudne pripomenúť, čo mám tankovať. No budem zjavne ešte dlho za trúbu,“ pobavene zaklincovala svoju popletenosť.

FOTO Drobovej nepojazdného auta v GALÉRII >>