V šoubiznise sa s tehotenstvami roztrhlo vrece. Na príchod svojho prvého potomka už netrpezlivo čaká bývalá tenistka Dominika Cibulková (30), moderátorka Erika Judínyová (49) i manželka hokejistu Mariána Gáboríka (39) Ivana (33). Chystajú sa nielen prvorodičky, rodinu čoskoro rozšíri aj moderátorka Andrea Šprochová (39) i manželka hudobníka Ondreja Kandráča (42) Erika (38).

Mnohé pôrodnice však zaviedli pre šíriacu sa epidémiu prísne podmienky, a tak je možné, že príchod bábätka si nevychutnajú spoločne s manželom. Týždenník PLUS 7 DNÍ zisťoval, komu epidémia skomplikovala tehotenstvo, kde budú známe tváre rodiť, aj to, ako prebieha zariaďovanie detských izieb.

 

Bez dizajnérky ani krok

Bývalá tenistka Dominika Navara Cibulková sa vlani rozhodla, že ukončí kariéru. Už vtedy sa v šoubiznisových kruhoch šuškalo, že dôvodom je jej tehotenstvo. Neskôr to spoločne s manželom Michalom potvrdili a už čoskoro sa stanú prvýkrát rodičmi.

Dominika je aktívna na sociálnej sieti a rada sa s fanúšikmi delí o svoje súkromie. A tak verejnosti chtiac-nechtiac prezradila, že čakajú chlapca, plánujú mu dať meno Jakub a ukázala tiež, ako bude vyzerať jeho izba. Cibulková detskú izbu nezariaďuje sama, na pomoc si zobrala bytovú dizajnérku.

Nádherná zvieracia tapeta v prírodných farbách či sivá komoda určite vyrazia dych. „Malého izbička sa pomaly začína črtať. Neviem sa dočkať finálnej verzie,“ teší sa Dominika. Termín pôrodu má začiatkom júna. „Prvé tri mesiace som bola unavená, ale teraz sa cítim super a stále sa radím s doktorkou,“ povedala bývalá tenistka, ktorá zvažuje pôrod v zahraničí. No v akej pôrodnici privedie na svet svoje dieťa, si zatiaľ necháva pre seba. Isté je, že to bude vo Viedni.

Dôvod je ten, že slovenské nemocnice pristúpili pre šíriacu sa epidémiu k sprísneným pravidlám, a tak by si tu príchod bábätka s manželom nevychutnali spolu ako pôvodne plánovali. Väčšina slovenských nemocníc nepovoľuje sprevádzajúcu osobu pri pôrode a takisto vyžaduje u rodičiek rúško na tvári.  Vo Viedni chcela bývalá teniska rodiť od začiatku, príchodom epidémie sa však všetko skomplikovalo, a tak nevedela, či to bude možné. Našťastie, ako sa ma priznáva, sa to bude dať. Musia si však pár dní pred tým urobiť test na koronavírus. Hlavnou výhodou, prečo chce rodiť práve tam, je prítomnosť jej manžela pri pôrode. Po návrate na Slovensko by ju mala čakať povinná 14-dňová karanténa do štátneho zariadenia, ale pri pôrodoch je výnimka. Po tom, čo ich otestujú znova a nebudú pozitívni bude môcť Dominika s bábätkom a manželom byť v domácej karanténe.

Fotografie tehotnej Cibulkovej i detskej izby si môžete pozrieť v našej GALÉRII