Zaspomínajme si, kedy sme Petru Krištúfkovú (42) za štyri roky, čo nadobudla status poslankyne, videli argumentovať v nejakej politickej debate, či kedy sme videli blondínku vyjadrovať sa na kameru k najrôznejším kauzám, ktorých máme požehnane. Videli ste ju za štyri roky rečniť naživo? V pamäti rezonuje jedine tlačová konferencie strany Sme rodina, kde sa pri svojom pripravenom prednese krásna poslankyňa zakoktávala, až ju musel pri stolíku vystriedať Boris Kollár. Následne sa vyjadrila, že za jej spackaným výkonom stoja dlhodobé zdravotné problémy.

Odhodlala sa

Vidieť na obrazovkách rečniť Krištúfkovú, je teda veľká rarita. Pred niekoľkými dňami sme sa dočkali. Vystúpila v spravodajskej televízií TA3 v dueli s Denisou Sakovou.

Dvojica vždy dostane pred debatou okruhy otázok, preto by mali byť hostia kvalitne pripravení. Poslankyňa Krištúfková za hnutie Sme rodina, mala napriek tomu problémy. V pravidelných intervaloch musela svoje odpovede očkom kontrolovať vo svojich papieroch.

Moderátorka ju prinútila okomentovať jej bývalú plejádu mafiánskych milencov. Blondínka je totiž v parlamente špecifická. Na jej zozname bývalých partnerov je niekoľko mafiánov, väčšina z nich už po smrti. K tejto pálčivej téme sa novinárom doteraz odmietala vyjadriť.

Svoju kontroverznú minulosť musela pomenovať. Parlament ju v roku 2018 sedemdesiatimi tromi hlasmi odvolal z výboru na kontrolu činnosti vojenského spravodajstva na podnet Antona Hrnka práve kvôli jej stykom.

Moderátorka sa opýtala, ako to vtedy poslankyňa vnímala: „Áno, bola som odvolaná z tohto výboru, ale treba si povedať jeden fakt, že bavíme sa o období 25 rokov dozadu. Vtedy táto situácia bola použitá na prekrytie ďalších káuz, ja už ani neviem ktoré, pretože tu plynie jedna kauza za druhou. Ja som riadne vystúpila k tomuto odvolaniu, vystúpila som v rozprave. Zhodou okolností bolo plné plénum poslancov, a keď som skončila, naozaj ostalo v pléne absolútne trápne ticho. Keď som do výboru vstúpila, nikomu to nevadilo, aj keď to bolo x-krát premieľané v bulvári, takže naozaj trebalo prekryť kauzy,“ hájila sa.

Skreslených 25 rokov

Ešte ako tínedžerka sa dala dokopy s obávaným mafiánom Róbertom Diničom, s ktorým splodila dcéru Vanessu. Róberta aj jeho brata Eda konkurencia zlikvidovala. Následne sa začala objavovať po boku ďalšieho obávaného kriminálnika Petra Havašiho, ktorý šéfoval konkurenčnej skupine Sýkorovcov. Na Havla, ako gangstra prezývali, jej ostali tiež už len spomienky. Pred štrnástimi rokmi ho zastrelili na Prístavnom moste. Blízko mala aj k dnes odsúdenému mafiánovi Jurajovi Ondrejčákovi, prezývaným Piťo. A to určite nie je dvadsaťpäť rokov dozadu. Na pripomenutie, Krištúfkovej prvorodená dcéra Vanessa, ktorej biologický otec je Róbert Dinič má teraz dvasať rokov.

Kontakt udržiavala aj s Mariánom Kočnerom. Podľa Kočnera u neho Krištúfková hľadala pomoc vždy keď sa s Kollárom ako jeho partnerka pohádala. Dokonca jej mal požičať svoje auto, keď jej ho multiotecko po jednej hádke zobral. Odmietala totiž chodiť verejnou dopravou. Krištúfkovej sa pripisuje výrok, ktorý je dnes mottom mnohých zlatokopiek: „Radšej budem sedieť smutná v Mercedese ako veselá v autobuse.“

Petra Krištúfková
Petra Krištúfková
Zdroj: Ta3

FOTO Petry Krištúfkovej a jej mafiánskych milencov v GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: