Rodina a priatelia sa so zosnulou herečkou Libušou Šafránkovou mali možnosť rozlúčiť počas omše v kostole sv. Anežky na pražskom Spořilove, kam herečka rada chodievala posledných vyše tridsať rokov. V Prahe dnes od rána pršalo, a ako poznamenal počas omše kňaz Jakub Sadílek, ktorý omšu viedol, aj nebo plakalo za Libuškou.

Oči všetkých prítomných sa upierali na jej blízku rodinu, najmä na manžela Josefa, syna, vnukov, sestru Miroslavu. Všetci pochopiteľne prežívali veľký žiaľ, hoci sa snažili držať statočne. Na Libušku pred prítomnými zaspomínali jej kolegovia a priatelia Jan Hrušínský, Dagmar Havlová a Ondřej Vetchý. Keď prehovorila Libuškina kamarátka Dagmar Havlová, ktorá dostala neľahkú úlohu povedať v smútočnej reči aj čosi veselšie, aby odľahčila túto smutnú chvíľu, po jej slovách sa cez slzy zasmial aj syn Josef. Spomienka na začiatok ich kamarátstva, ktoré sa začalo počas prijímačiek na konzervatórium, bola milá, veselá a najmä dojímavá.

Veľmi ťažko sa so stratou manželky Libušky vyrovnáva ťažko chorý herec Josef Abrhám. Veľký žiaľ nad stratou životnej lásky vtesnal zdrvený vdovec do troch slov, ktorými povedal všetko: "Moc mi chybíš" (veľmi mi chýbaš) stálo napísané na smútočnom venci od manžela Libuše Šafránkovej.

FOTO z poslednej rozlúčky s Libuškou Šafránkovou nájdete v GALÉRII!

 

Po skončení omše rodina a smútoční hostia vyprevadili Libušku Šafránkovú z kostola na jej poslednú cestu dlhotrvajúcim potleskom.