Herečku Janu Hlaváčovú (82) si mnohí z nás pamätajú okrem iného ako sestričku Toničku z komédií Jak básníkům chutná život a Jak básníci neztrácejí naději. V mladosti to bola kráska na pohľadanie, stačí si pozrieť jej filmový debut s Miroslavom Horníčkom vo filmovej komédii Kam čert nemůže (1959), kde stvárnila sprievodkyňu Čedoku Mefistofelu.

V ostatných rokoch sa už Jana Hlaváčová herectvu nevenuje, pretože vážne ochorela. Už dlho ju trápia depresie a Parkinsonova choroba, a po smrti manžela, herca Luďka Munzara (†85) sa celkom uzavrela pred svetom. No herectvo v ich rodine aj tak nezaniklo, keďže sa mu venuje jej dcéra Barbora Munzarová (48) a najnovšie aj jej vnučka Anna, ktorú má jej dcéra Bára s bývalým manželom, tak isto hercom Jiřím Dvořákom (53).

Jana Hlaváčová, Luděk Munzar, Anna Dvořáková, Barbora Munzarová
Zdroj: Profimedia

Keď sa Anna Dvořáková objavila po prvý raz na verejnosti ako čerstvá tínedžerka, všetci boli prekvapení z jej krásy a najmä z jej podoby so slávnou starou mamou. Teraz má už 18 rokov, a hoci pre svoju krásu dostala už viaceré ponuky z oblasti modelingu, ona sa v duchu rodinnej tradície chce venovať herectvu.

Vnučka Jany Hlaváčovej zdedila krásu po starej mame

 

"Priznávam, že ma hranie naozaj baví. Síce ešte toľko vlastných skúseností nemám, ale pohybujem sa medzi divadlom a filmom odmalička a vždy ma to priťahovalo," prezradila nedávno pre český portál blesk.cz. Mladá kráska sa objavila napríklad vo videoklipe Noc střídá den Jakuba Moulisa (21), ktorý si v súťaži The Voice Česko Slovensko vyspieval druhé miesto. Nuž, to, že Anna zdedila po svojej starej mame krásu, už vie každý, a veríme, že zdedila po svojich starých rodičoch aj herecké gény, bola by to pekná kombinácia.