Obľúbená slovenská herečka Gabriela Dolná, si nevie vynachváliť účinkovanie v seriáli Pán profesor aj vďaka tomu, že sa v ňom objavuje po boku Tomáša Maštalíra. Herca, ktorý by mohol byť jej synom, označuje za prototyp profesionálneho umelca a milého človeka.

Zoznámili sme sa už dávno, ešte počas nakrúcania seriálu Ordinácia v ružovej záhrade. Bol mojím gynekológom. Hneď na našom prvom stretnutí ma vyšetroval. Ja som sa tak hanbila… Ale dnes sme priatelia. Oslovujem ho Tomáško a on mňa Gabika,“ dozvedáme sa od herečky, ktorá v seriáli hrá prísnu dejepisárku.   

 

Je pozoruhodné, ako Maštalír obľúbenej kolegyni prejavuje náklonnosť. „Vie, že milujem škoricové žuvačky, tak mi ich nosí celé škatule. Budem sa ho musieť najbližšie nenápadne spýtať, či sa nechystá lyžovať do Álp. Tam mi ich totiž kupuje na benzínovej pumpe. U nás ich nedostať,“ vraví.

Dodáva, že mužov ako on dnes veľa nie je. „Tomáško je všeobecne veľmi galantný človek a džentlmen. Vždy mi úctivo pobozká ruku, pomôže do kabáta aj pridrží dvere. Pripadám si pri ňom ako dáma žijúca v tridsiatych rokoch minulého storočia. Vie oceniť a pochváliť výber parfumu a všimne si aj taký detail ako šperk. Mám ho naozaj veľmi rada a teším sa, že spoločne vstupujeme do tretej série Pána profesora,“ opisuje málo známu tvár známeho herca.

Pozrite si v GALÉRII zábery hviezd seriálu Pán profesor