Legendárna Bohdalka nikdy nemala problém otvorene každému povedať, čo si myslí. Vždy mala, ako sa vraví, podrezaný jazyk. Herečka si je toho vedomá, a konštatuje, že teraz jej to už okolie toleruje aj vzhľadom na jej vek, no boli časy, keď si týmto prístupom narobila problémy a mala radšej pomlčať. Tá jej úprimnosť totiž dotyčných veľakrát aj dosť zabolela.

Svoje o tom vedia najmä jej najbližší. Dcéra Jiřiny Bohdalovej otvorene priznala, že práve ku svojim najbližším býva legendárna herečka niekedy skutočne krutá. Je to vraj spôsobné tým, že k ľuďom, ktorých má najradšej, je aj najotvorenejšia, a niekedy to jednoducho dosť bolí. A nemusí to byť len rodina, Jiřininu priamosť na vlastnej koži okúsila aj známa speváčka.

Pozrite, ktorú známu speváčku Jiřina Bohdalová celkom vyviedla z miery!

Ženy si zväčša dosť potrpia na to, ako vyzerajú na verejnosti. Keď sa známa speváčka chystala vzadu za javiskom na svoje vystúpenie, zbadala, že ju pozoruje Jiřina. Tá hneď prišla k nej a pripomienkovala jej outfit. Rázne je prikázala dať von vypchávky z ramien, lebo to vraj speváčke skracuje krk, rovnako ako Jiřine. Hoci známu speváčku táto otvorenosť dosť zaskočila, napokon to ocenila, pretože iné kolegyne by sa možno neodvážili byť také úprimné. A ona potom mala aspoň istotu, že na tom javisku vyzerala dobre.