Daniel Lipšic (46) poskytuje svoje právnické služby v azda najväčších kauzách súčasnosti. Je právnym zástupcom TV Markízy v kauze falšovania zmeniek, zastupuje rodinu novinára Jána Kuciaka v prípade jeho vraždy. Pred dvomi rokmi zobral napríklad zastupovanie svedka vraždy známeho právnika Ernesta Valka. Teraz sa ukázalo, že Lipšic prevzal obhajobu jedného z aktérov kauzy, ktorá hýbe svetom šoubiznisu. Príbeh je to komplikovaný.

Prídeš o deti

Už skoro mesiac slovenská moderátorka Vera Wisterová (42) nevidela svojich synov Harlowa (8) a Theodora (5), teda ak nerátame fotku na sociálnych sieťach, ktorú cez americkú novinárku s izraelskými koreňmi Malinu Saval vyslal do sveta Wisterovej expartner, no stále ešte manžel Jeremy Hulsh (40), izraelský hudobný producent.

Veselo sa na nej so synmi usmieva, vraj sú v poriadku, akoby ich otec ani neodvliekol z bratislavského nákupného centra cez polku Zeme do Ameriky. Zo súdom nariadeného stretnutia s otcom sa už do matkinho náručia nevrátili. No Jeremy vraj v podstate ani inak nemohol, keď na „skorumpovanom“ Slovenku mali byť podľa dôveryhodného anonymu z prostredia Hulsha porušované jeho ľudské práva.

Na Hulsha bol vydaný medzinárodný zatykač. Prípadom ich neoprávneného premiestnenia sa zaoberá i naše ministerstvo zahraničných vecí. „Obidve naše deti uniesol do cudziny, čím porušil právoplatné súdne rozhodnutie, na základe ktorého mal zákaz vycestovať s deťmi bez môjho súhlasu alebo prítomnosti mimo územia SR,” vyjadrila sa pre TASR Wisterová. „Už počas nášho spolužitia mi opakoval, že ak sa pokúsim s ním rozviesť, zničí ma a prídem o deti,“dodala zronená matka.

Žiadne rodinné právo

Vera a Jeremy sa naťahujú o deti už vyše dvoch rokov. O tom, že by spolu vychádzali aspoň v záujme svojich detí, nemožno byť teda ani reči. Podľa informácií Nového Času, sa za ten čas nazbieralo viac ako 20 súdnych sporov a policajných záznamov, vrátane toho o nebezpečnom prenasledovaní. A tu prichádza na scénu Lipšic.

„Po podaní obžaloby pre prečin nebezpečného prenasledovania som prevzal obhajobu Jeremyho Hulsha v tejto trestnej veci,“potvrdil Novému Času Lipšic, no o Hulshovom konaní z jeho úst nič nevie. „Klienta nezastupujem v rodinnoprávnych veciach, teda o nich nemám vedomosť. Informácie o jeho konaní mám len z médií,“ priznal exminister vnútra s tým, že odkedy Hulsh opustil hranice Slovenska, nič o ňom nevie, ani sa mu neozval. „Plánujem to riešiť v najbližšom čase,“dodal.

Daniel Lipšic je bývalým ministrom spravodlivosti a vnútra. Zhruba do konca mája 2012 bol členom KDH. Potom založil stranu NOVA. Z politiky sa stiahol, a teda aj vzdal svojho poslaneckého mandátu potom, čo sa v septembri 2016 stal účastníkom dopravnej nehody, na následky ktorej zomrel chodec. Naplno sa venuje právnickej praxi.