Tip na článok

Právnik o manželstve Mojsejovej: Musí presvedčiť súd, že nie je formálne!

Nebezpečenstvo väzenia zažehnané! Zatiaľ nie. Kontroverzná košická podnikateľka svadbou so svojím niekdajším úhlavnám nepriateľom Versačem nad súdmi nevyhrala.

Galéria k článku (9 fotografií )

Prekvapivé manželstvo Nory Mojsejovej s jej žalobcom Františkom Kabrheľom malo podnikateľku zachrániť od desaťročnej basy. Vyskytli sa však podzrenia, že zväzok bol uzavretý účelovo.

Rudolf Felsoci/Plus 7 Dní

Foto: Archív

Či bude a ako bude súd skúmať účelovosť sobáša Kabrheľa s Mojsejovou, nie je zatiaľ jasné, pretože zákon výslovne ukladá sudcovi povinnosť zdržať sa verejného vyslovovania svojho názoru vo veciach prejednávaných súdmi, ktoré nie sú právoplatne skončené.

Čo skúma zákon?

Podľa nemenovaného právneho experta je síce sobáš platný, avšak novomanželia musia presvedčiť súd, že ich manželstvo nie je formálne. „Môžu tak urobiť fotkami, svedkami, ktoré by potvrdzovali ich spoločne strávené chvíle,“ prezradil nám advokát. Ako dodal, zákon na Slovensku rieši sobáš najmä z hľadiska platnosti - teda či boli splnené všetky potrebné náležitosti na jeho uzatvorenie.

Každopádne, novomanželia Kabrhľovci po skromnom sobáši pod jednou strechou veru nežijú.

INSTAGRAM

Foto: Instagram

Nora sa odsťahovala do Maďarska, Versače pendluje medzi Bratislavou a Košicami. Lieta medzi rekonštruovaným domom na Pereši a prokuratúrou, súdmi či políciou.

Namočená v ďalších podvodoch

Tak či onak, aj keby sa dvojici podarilo súd presvedčiť o legitímnosti ich spolužitia a rozsudok by zrušil, Mojsejová ešte nemá vyhraté. Čelí totiž ďalším obvineniam a obžalobám.

VIDEO Plus 7 Dní