Zamestnala sa v kabaretnom klube v centre Bratislavy, ktorý vyhľadávajú najmä páni. Ako striptízová tanečnica vraj zarobí dosť na to, aby sa o seba postarala a ešte si aj niečo odložila do budúcnosti. Na druhej strane má teraz k drogám bližšie než kedykoľvek predtým. Viac o nástrahách práce v nočnej Bratislave prezradila v rozhovore.

Simona, odišli ste z Čistého dňa, nežijete doma. Kde ste?

Bývam v podnájme s dievčatami z klubu, v ktorom pracujem. Už niekoľko rokov sa starám o seba sama. Od štrnástich ma moja matka nosila po zariadeniach. Na osemnástku som dostala od nej darček, že ma vyhodila z domu. Hneď ako som vyšla z Čistého dňa, povedala, že buď sa tam vrátim, alebo nič. Že domov už proste nepôjdem.

Stále ste tínedžerka. Ako je možné, že pracujete v kabaretnom klube?

Zháňala som zamestnanie a bolo to dosť ťažké. Keď som chcela pracovať ako čašníčka, povedali mi, že by som bola pre nich zlá reklama. Takto sa to stalo dvakrát. Aspoň boli úprimní, to si cením. Ale už som nechcela hľadať ďalej. V kabaretnom klube im to neprekážalo, tvrdili, že každá reklama je reklama.

Takže tancujete ako striptérka?

Skôr sa učím tancovať. Klub je zameraný čisto na striptíz, dbajú na pravidlá, aby sa iba tancovalo. Ani dotknúť sa vás nikto nemôže.

Ste tam pár mesiacov, nemáte žiadnu nepríjemnú skúsenosť s klientmi?

Nič také sa mi nestalo. Väčšinou sú takí opití, že ani nevnímajú. Alebo je tam ochrankár, ktorý to vybaví, a ide to mimo nás.

Pozvania na rande ste ešte nedostali?

Dostala, ale to sú pozvania typu „ja ti platím a ty musíš“. Všetko odmietam.

Máte priateľa?

To nie, momentálne som voči chlapom tak čudne nastavená, som až príliš opatrná.

Do médií prenikla vaša internetová komunikácia s milionárom, dnes politikom Borisom Kollárom, ktorý vám vraj dával otvorené návrhy. Nepokúšal sa s vami po tejto kauze skontaktovať?

Nie, na Facebooku si ma zablokoval ešte počas kauzy. Ani sa mu nečudujem. Niekde sa vyjadril, že som mu zničila život. Ale ja nemám možnosť, ako mu to vysvetliť.

Takže ani náhodou ste na neho nenarazili? Neobjavil sa omylom v kabaretnom klube?

Nie.

Aj zlá reklama je reklama: Majiteľom bratislavského kabaretného klubu minulosť mediálne známej Simony neprekážala.
Aj zlá reklama je reklama: Majiteľom bratislavského kabaretného klubu minulosť mediálne známej Simony neprekážala.
Zdroj: Facebook

Akí ľudia tvoria vašu klientelu?

Niektorí Slováci tam chodia len preto, aby si ma obzreli. Ideálni sú pre mňa cudzinci, lebo nevedia, kto som. Správaním sú rozhodne lepší, nebývajú až takí opití ako Slováci a už len to urobí dosť. Občas sa stane, že príde niekto aj so ženou.

Vykrikujú našinci vulgárnosti?

Jasné, stane sa. Mne sa väčšinou stáva, že na mňa kričia Kollárová. Čo nie je dvakrát príjemné.

Aký je teraz váš pracovný čas?

Robíme iba v noci - začíname večer, končíme ráno. Sú tam štyri až šesť tanečníc a tie sa striedajú. Vystúpenia nie sú presne dané, skôr improvizujeme.

Baví vás to?

Zo začiatku to bola zábava, lebo som mala blok a nevedela som sa ani pohnúť. Ale kolektív v klube, tie baby majú fakt niečo do seba. Dosť mi pomohli vo viacerých veciach, takže to je fajn.

Prečo blok? Hanbili ste sa?

Neviem, proste…

Ako vnímate nahotu?

Po tom všetkom je to už pre mňa nič. Nevnímam to ako niečo extra.

Vaša matka neprotestovala, že sa živíte striptízom?

Keď sa mi darí, mame to len vyhovuje.

Ako ste na tom finančne?

Zarobím dosť na to, aby som sa vedela sama o seba postarať a dačo si odložiť, čo je fajn.

Práca v nočnom klube, to sú aj rôzne nástrahy. Hlavne vo vašom prípade.

Jasné, niekto príde a spýta sa ma, či si nejdem na záchod „fuknúť“. „Nehovor mi, že ty nefúkaš,“ hovoria. Ale ja si teraz nemôžem dovoliť byť mimo, lebo každá moja výpoveď by bola spochybnená. Veľa právnikov alebo protivníkov sa snaží na mňa útočiť, nech mi spravia drogové testy. Pritom chodím na policajné výsluchy a tam mi veľakrát testy navrhnú.

Už sa stalo, že vám brali pred výpoveďou alebo po nej krv?

Skôr stery z rúk.

Ako dlho ste teda čistá?

Niekoľko mesiacov, nie je to veľa, ale teraz mám konečne motiváciu. Lebo keď sa toto začalo, stratila som všetky ciele.

Čo ste predtým brali?

Keď som prišla do Čistého dňa, THC, extázu a kokaín, po úteku už aj pervitín. Na drogy som míňala všetky peniaze. Keď sa začala kauza Čistý deň, skúšala som, dokedy to zvládnem. Išlo to.

A čo abstinenčné príznaky?

Keď som nervózna, vtedy by som si dala. Ale všade mám fotky môjho osemročného brata. Vtedy sa vždy pozriem na jeho fotku a snažím sa. Raz by som si ho chcela k sebe zobrať. Ale to budem musieť odísť z kabaretného klubu.