Skupinu CME, do ktorej portfólia ešte donedávna spadali televízne skupiny Nova a Markíza má už v rukách nový majiteľ. Konkrétne PPF na čele s českým miliardárom Petrom Kellnerom (56). Za väčšinový podiel v CME zaplatila PPF americkej spoločnosti AT&T slušný balík – 2,2 miliardy amerických dolárov.

Ako to už býva pri transformáciách majiteľských štruktúr, v manažérskych postoch nezostane kameň na kameni. Manažéri CME však nemusia byť úplne smutní, že opúšťajú svoje miestečká, lebo pri pohľade na čiastku, ktorú im majú vyplatiť, by sa nejednému bežnému zamestnancovi zatočila hlava. Dokopy podľa českého portálu Media Guru ide o sumu blížiacu sa k 20 miliónom dolárov vyplývajúcu z predošlých dohôd. Niekomu môže kráľovské odstupné znieť ako výhra v lotérii.

Dva ročné platy plus bonusy

Generálni riaditelia Michael Del Nin a Christoph Mainusch by mali stoličku CEO, na ktorej spolu sedeli od roku 2013, opustiť do mesiaca. Každému podľa Media Guru by potom mali pristáť na účte podľa zamestnaneckej zmluvy z roku 2017 dva ročné platy a dva ročné bonusy, čo je v číslach 6,78 miliónov dolárov.

Skrátka neprídu ani riaditeľ právnej sekcie CME Daniel Penn a finančný riaditeľ David Sturgeon. V ich prípade má ísť podľa Media Guru o 2,67, resp. 1,79 milióna dolárov.

V deň prevzatia firmou PPF, čo bolo 13. októbra, skončilo dovtedajšie predstavenstvo spoločnosti CME. PPF postavila do čela spoločnosti pre český, slovenský, rumunský a slovinský trh Didiera Stoessela. CME Bulharsko bude riadiť Luboš Jetmar.

Čistý zisk

Ako ďalej informuje Media Guru, televízne skupiny Nova a Markíza mali vlani podľa výročnej správy konsolidované tržby vo výške 7,9 miliárd českých korún, čo je v prepočte asi 290 miliónov eur. Ich čistý zisk bol vlani 979,6 miliónov českých korún, čiže 36 miliónov eur.

Na to, či nastanú v televíziách teraz personálne zmeny, si budeme musieť počkať. Podľa zdroja PLUS 7 DNÍ sa však povráva o zlatom padáku aj pre doterajšieho riaditeľa našej najsledovanejšej televízie Matthiasa Setteleho.

FOTO nového majiteľa Markízy, českého miliardára Petra Kellnera, v GALÉRII

Prečítajte si tiež: