Junior sa rozhodol rozľahlý luxusný dom ponúknuť na predaj. Prvý raz sa tak stalo už v roku 2016. Za neuveriteľnú cenu 75 miliónov českých korún (cca 3 milióny eur) dom 6+1 so zastavanou plochou 605 m², v ktorom sa nachádza množstvo vzácnych obrazov a starožitností, patrí k nemu záhrada a ovocný sad o rozlohe 3 235 m² a pozemok o rozlohe 3 899 m² však za šesť rokov nikto nekúpil.

Ako píše Plus JEDEN DEŇ, snahe zbaviť sa prekliateho domu majiteľ po rokoch nezáujmu súhlasil s výrazným znížením ceny. Renomovaná pražská realitka ho momentálne ponúka "len" za 49 miliónov (cca 2 milióny eur). Zábery, ktoré sú súčasťou inzerátu zachytávajú interiér i exteriér honosnej a veľkolepo riešenej nehnuteľnosti. Záujemcovia sa však o luxusnú vilu aj tak nebijú. Nepodnietil ich k tomu ani obsiahly a pútavý opis ponuky.

"Mimoriadna ponuka rodinnej vily z roku 1903 (navrhnutá známym architektom Jozefom Fantom, ku ktorého dielam patrí aj pražská Hlavná stanica) v štýle anglickej secesie pre významnú českú spisovateľku na rozsiahlom pozemku (3 899 m2) s vyrastenou zeleňou. Jedna z najhodnotnejších tunajších víl s géniom loci miesta, kde si na brehoch sústavy jevanských rybníkov, v atraktívnej lokalite chránenej krajinnej oblasti svoje letné sídla v minulosti stavali významné osobnosti podnikateľského, politického i umeleckého sveta," uvádza sa na webe.

Vila je v dobrom stave, podlahy sú z masívneho dreva, tabuľkové okná sú drevené. "Mimoriadne priestranná a očarujúca záhrada s altánkom poskytuje dokonalé súkromie a navodzuje pocit ničím nerušeného prostredia a intimity. Pozemok bezprostredne susedí s rybníkom a má k nemu súkromný vstup s mólom," dozviete sa ďalej.

Znalí situácie tvrdia, že po vile v Jevanoch (s obcou sú spojené mená Karel Gott, Ladislav Štaidl, Petr Kratochvíl, Lucie Bílá, Pavlína Baburková, Daniel Hůlka, Kateřina Brožová, pozn. red.) by okamžite od prvého zverejnenia inzerátu v roku 2016 skočilo mnoho záujemcov, ale je tam priveľa toho, čo kupujúcich odrádza. Boja sa, keďže geniálny hudobník sa zastrelil vo svojej záhrade.

FOTO vily v GALÉRII.

Strach sa vznášal nad domom už dlhodobo. Pôvodná majiteľka Gabriela Preissová, ktorá si dala v roku 1903 vilu postaviť, zomrela (1946) na rakovinu a jej manžel rovnako. Po ich smrti sa novým majiteľom stal psychiater Vladimír Vondráček. Aj jeho postihol rovnaký osud, tiež zomrel (1978) na onkologické ochorenie. S nápadom, aby práve Svoboda odkúpil, v tom čase už spustnutú nehnuteľnosť na Pražskej ulici prišiel skladateľ Ladislav Štaidl, ktorý býval na rovnakej ulici. Hitmaker ju napokon kúpil a kompletne zrekonštruoval.

Aké ďalšie tragické udalosti sú s vilou spojené? Čítajte na ďalšej strane.>>>