Všetkých kontroluje a svoju dcéru stráži ako oko v hlave. Bývalá farmárka a fitneska Lucia Mokráňová (29) je už vyše roka hrdou mamou. Dcéru Tali porodila úspešnému podnikateľovi Martinovi Majdákovi zo Žiliny, za ktorým sa po otehotnení aj presťahovala. Brunetku materstvo zmenilo natoľko, že sa jej priateľ často pýta, či sa zbláznila.

Vyvoláva mu

Ako každá mama, aj ona na svoje dieťa nedá dopustiť a je pre ňu všetkým, no vraj, to s niektorými vecami už preháňa. ,,Materstvo je taký zvláštny druh lásky, aký som ja nikdy nezažila. Ja, aj keď som mala vzťah, tak som bola stále taká ľadová kráľovná a nevedela som prejaviť a prežívať emócie. Bola som skôr chladná a bolo mi to aj veľakrát od partnerov vyčítané. Ale Talinka, vo mne niečo prelomila. A stále to graduje, pretože už prejavuje city, objíme ma a dá mi pusu. Som z toho paf. Aj vďaka tomu, zrazu dookola rozdávam lásku a o každého sa starám. Zároveň, som ale začala byť strašne ustráchaná, a to až prehnane. Môj priateľ mi už vraví, že som sa zbláznila, pretože ho stále upozorňujem, aby si dával pozor a často mu vyvolávam. A keď niekedy mešká už ho urgujem, či sa niečo nestalo. Jeho reakcia je už iba: Pane bože, Luci! Asi to vyzerá tak, že mi preskočilo, ale ja mám naozaj strach“ priznáva otvorene brunetka.

Je z nej bojko

Uvedomuje si, že jej prehnané obavy, ktoré počas materstva v sebe vypestovala, nemajú dobrý vplyv nielen na jej okolie, ale hlavne na jej dcéru. ,,Ja si myslím, že to nie je vôbec dobré, ako niekedy reagujem. Viete čo robím? Ak mama alebo babka občas stráži malú, stále im opakujem, len aby dávali veľký pozor a nech im nepadne. Mama ma samozrejme upozorňuje: Luci kľud, dýchaj, veď ona musí padnúť a trošku sa oškrieť, nemôžeš sa takto prehnane báť. Mama chcela Talinku aj na víkend, ale ja ju nechcem dať a ani si to neviem predstaviť, že by som s ňou nebola. Musím svoje správanie nejako napraviť“ skonštatovala Lucia zamyslene.

Dodala, že ani si nestihla uvedomiť, kedy sa z nej stal taký bojko. ,,Ja vôbec neviem, že ako a kedy sa to udialo, či to majú všetky matky alebo iba niektoré. Musím poľaviť a musím ju dať aj rodine, nemôžem sa predsa takto strachovať. Bojujem a snažím sa s tým už pracovať. Napadlo mi ale, či to aj nie je tým, že mám len jedno dieťa a môžno, ak budem mať aj druhé, zmení sa to“ zalomila rukami. Pri zmienke o druhom dieťati sme boli zvedaví, či to s priateľom majú už aj v pláne. ,,Teraz určite nie. Keď som nemala malú, vravela som si, že chcem mať tri aj štyri deti, ale keď viem, že čo to všetko obnáša, teraz na to nemám ani pomyslenie. No do budúcna, by sme jej asi chceli dopriať súrodenca“.

Sama v Žiline

Lucia žila roky v hlavnom meste a ešte predtým, ako spoznala Talinho otca tvrdila, že Bratislavu nikdy neopustí, pretože tam má všetkých blízkych. Napokon sa presťahovala do spomínanej Žiliny, kde vraj takmer nikoho nepozná a nemá jej tam kto s malou vypomôcť. ,,Ja som tam úplne sama. Nepoznám tam veľa ľudí, keďže tam žijeme len rok. Nemyslela som si, že v tomto meste budem niekedy bývať, ale keď som ostala tehotná a prišla aj covid situácia, priateľ tam staval v tom čase dom a povedal, že to robí pre nás, tak som neváhala. No je pravda, že tí známi a rodina chýbajú. Talinka ma naučila vypiť kávu za päť sekúnd, ak chcem natočiť nejakú výzvu na Instagram pre cvičiace mamičky, to teda musí byť polhodinová rýchlovka, hneď bežím navariť a už sa mala zobúdza“.

Niečo také, ako je kozmetika si vraj dopraje len občas. ,,Keď priateľ nepracuje a venuje sa jej, vtedy si odbehnem. Takže väčšinu času si doma pripadám škaredá a strapatá, pretože počas dňa sa nedá stihnúť všetko. No a o opatrovateľke som ani neuvažovala, to by som nechcela a ani do jasličiek ju veľmi nechcem dávať. Našťastie, teraz máme druhý mesiac pani, ktorá nám pomáha ten trojposchodový dom upratať“. Lucia prezradila aj to, že čoskoro im asi pribudne ďalšia domácnosť, o ktorú sa bude treba postarať. ,,Priateľ teraz pracovne veľakrát cestuje do Bratislavy a preto zvažujeme, že si tam kúpime nejaký byt a budeme tam mať prechodný domov“ prezradila ich najbližšie plány. To, či v najbližšej dobe, medzi ich plány spadajú aj zásnuby a svadba, vie len samotný jej partner, ktorý vraj dostal ultimátum. ,,Ja sa ho tiež stále pýtam, kedy to príde a už asi cíti tlak, lebo všetci sa ho to vypýtajú. Povedala som mu, že to musí stihnúť do mojej tridsiatky, ktorú mám v januári, lebo potom budem vážne uvažovať nad tým, či si ho vezmem, takže uvidíme“ uzavrela so smiechom a jemnou iróniou.