Tip na článok
S dcérou Alexandrou: Matku prišla navštíviť, kým čakala na rozsudok.

Odsúdená Eva Varholíková-Rezešová si už môže baliť igelitku. Vracia sa z väzenia domov !

Štefan Novák

Špekulácie o tom, že Eva Varholíková-Rezešová (40) sa dostane z budapeštianskeho väzenia na slobodu skôr, ako uplynie jej trest, sa stali skutočnosťou.

Galéria k článku (10 fotografií )
Prekliatie klanu?: Alexander Rezeš umrel predčasne, 53-ročný.
Prekliatie klanu?: Alexander Rezeš umrel predčasne, 53-ročný.
Eva Varholíková-Rezešová: Už v auguste by mohla byť na slobode

Podarilo sa nám zistiť, že prominentná väzenkyňa, ktorá sedí za zavinenie dopravnej nehody, pri ktorej zahynuli štyria ľudia, sa definitívne zbaví pút už o pár týždňov. Priepustkou na slobodu má byť jej ukážkové správanie za maďarskými mrežami.

Skrotla

Eva Varholíková-Rezešová na dátum 21. august celkom určite nezabudne do konca života. Vo väzení ho počas šiestich rokov, ktoré tam strávila, iste miliónkrát prekliala. V ten deň v roku 2012 totiž zavinila nehodu, pri ktorej prišli o život štyria ľudia. Teraz však má dôvod tento dátum aj velebiť, lebo 21. august je pre ňu zároveň vyslobodením z väzenského pekla.

Eva Varholíková-Rezešová: Už v auguste by mohla byť na slobode.
Eva Varholíková-Rezešová: Už v auguste by mohla byť na slobode.
Archív

Ako sme sa dozvedeli, Eva využila právo, ktoré jej umožňuje v zákonnej lehote tri mesiace pred odpykaním dvoch tretín svojho pôvodne deväťročného trestu, ktoré uplynú v auguste, požiadať o podmienečné prepustenie. A súd jej žiadosti vyhovel. V súčasnosti ešte musí absolvovať sedenia s odborníkmi z odboru psychológia a psychiatria, ktorí zhodnotia jej zdravotný stav z mentálnej stránky.

Osudná nehoda: Milionárka vyviazla z nehody iba s drobnými škrabancami a modrinami, ľudia vo fiate uhoreli.
Osudná nehoda: Milionárka vyviazla z nehody iba s drobnými škrabancami a modrinami, ľudia vo fiate uhoreli.
archív

Vytúženej slobody sa teda dočká o tri roky skôr, než podľa pôvodného rozsudku mala. Dedička rezešovského impéria však bude naďalej pod probačným dohľadom, čiže čo i len najmenší prešľap v skúšobnej lehote ju vráti za mreže, kde si bude musieť odsedieť celý zvyšok trestu. K tomuto najhoršiemu scenáru by podľa všetkého nemalo prísť. Niekdajšia milovníčka výstredného spôsobu života a luxusu sa za mrežami naučila obrovskej pokore. Hoci sa jej v začiatkoch nedarilo prispôsobiť väzenskému režimu, kolabovala a borila sa so psychickými problémami, napokon sa dokázala tak vzchopiť, že s ňou v zariadení nemali žiadne problémy.

Prišla o deti

Rezešovej predčasnému prepusteniu z väzby nahrával nielen najdôležitejší fakt, že počas výkonu trestu nemala žiadny záznam o porušení disciplíny, ale aj to, že v zariadení bez reptania vstávala ráno o šiestej, aby si mohla privyrábať a krátiť čas ako šička. Aby lepšie zapadla do prostredia, intenzívne sa tiež zdokonaľovala v maďarčine. Súd bral do úvahy aj to, že svoj čin oľutovala a je matkou maloletého dieťaťa, s ktorým dlhodobé odlúčenie môže spôsobiť pretrhnutie citovej väzby.

Prekliatie klanu?: Alexander Rezeš umrel predčasne, 53-ročný.
Prekliatie klanu?: Alexander Rezeš umrel predčasne, 53-ročný.
Archív

Eva je na svoje dve dcéry, Alexandru (19) a Ellu (11), ako matka mimoriadne fixovaná, preto správy, že ich biologickí otcovia využili možnosť jej neprítomnosti a osvojili si ich, na ňu pôsobili za mrežami veľmi zdrvujúco. O to emotívnejšie boli ich spoločné stretnutia. Návštevy však neprebiehali len za múrmi väznice. Eva vďaka dobrému správaniu mala možnosť niekoľkých vychádzok, keď sa mohla so svojimi najbližšími poprechádzať po Budapešti a dokonca pár dní pobudnúť v domácom prostredí. Naposledy to bolo na sklonku minulého roka. Z väzenia ju v rámci takzvanej reintegrácie, ktorá má odsúdeným pomôcť začleniť sa do civilného života, pustili hneď dvakrát na štyridsaťosem hodín. Najprv deň pred Vianocami, 23. decembra, a potom na Silvestra, 31. decembra. Takže dva sviatky oslávila v rodinnej atmosfére s najbližšími.

Jej dom predali

Rezešovci čoskoro budú mať svoju Evu natrvalo doma a postupne sa u nich zrejme všetko vráti do starých koľají. Bohužiaľ, rodina, ktorá vinou jej besnej jazdy prišla o štyroch ľudí, podľa maďarských médií stále cíti hnev. „Neprejde deň, aby som nemyslela na mojich drahých rodičov a krstných rodičov. Neviem pochopiť, prečo museli takto nezmyselne zomrieť. Varholíkovej neviem odpustiť,“ vyjadrila sa jednoznačne sirota pani Judith.

Matka: Pozorne a mlčky sleduje celý proces.
Matka: Pozorne a mlčky sleduje celý proces.
Juraj Roščák

Eva Varholíková-Rezešová 21. augusta 2012 nadránom na maďarskej diaľnici M3 narazila autom BMW vo vysokej rýchlosti do Fiata Punto, ktorý vzápätí skončil v plameňoch. V aute zahynuli traja ľudia, jedna žena zomrela po prevoze do nemocnice. Vodičke namerali 1,5 promile alkoholu v krvi a tachometer jej luxusného auta ukazoval rýchlosť 165-175 kilometrov za hodinu. Na jeseň roku 2014 ju druhostupňový súd odsúdil na deväť rokov basy. Domov sa napokon dostane po šiestich rokoch, ráta sa do nich väzba od roku 2012. Otázne je, kde sa Eva po návrate z basy usadí. Príbuzní jej niekdajšiu rezidenciu s piatimi izbami na Kremnickej ulici v Košiciach začiatkom roka 2015 predali za 370-tisíc eur.

Prečítajte si aj:

  • Odsúdená milionárka Rezešová (39) na slobode! Užívala si spolu s rodinou
  • Spoluväzenkyňa o Eve Varholíkovej Rezešovej: Milionárske maniere si už nedovolí!
  • Smutný osud: O slávnu herečku sa starajú v luxusnom domove pre seniorov pri Bratislave

Myslíte si, že pre Evu Varholíkovú-Rezešovú bol tento trest primeraný? Ako s odstupom času vnímate tento prípad? Dajte nám vedieť do diskusie...

VIDEO Plus 7 Dní