Navonok pred zrakmi televíznych divákov krásnie. Mário Kuly Kollár (48) už dávno nie je len spevák skupiny Desmod, ale tiež televízny glosátor, zabávač a porotca šou Tvoja tvár znie povedome. Kamery snímajú každý detail jeho tváre, a tak milý rocker zatúžil po dokonalom chrupe. Nezaobišlo sa to však bez komplikácií. „Hrozilo, že budem vyzerať ako Freddie Mercury,“ vysvetlil nám, prečo sa dnes do kamier usmieva „fejkovými“ zubmi.

 

Zatiaľ bez vlastných

Aby sa Kulyho sen zhmotnil, podstupuje tortúru rôznych zákrokov. „Ešte ich bude veľa,“povzdychol si spevák, ktorý prvú operáciu na stomatologickej klinike absolvoval už začiatkom januára. O mesiac nasledovala ďalšia. „Jedna bola päťapolhodinová, druhá trojhodinová. Nasledovalo množstvo dvojhodinových zákrokov. Všetko je to nadlho a komplikované,“zhodnotil tŕnistú cestu ku kráse.

Ako dnes vyzerajú fejkové Kulyho zuby, si pozrite v GALÉRII.

Napriek tomu tu niečo nehrá. Keď sa v súčasnosti Kuly usmeje v televíznej šou Tvoja tvár znie povedome, pripomína bábiku Kena či princa Krasoňa - práve vďaka snehobielemu úsmevu. To, čo pred kamerami ukazuje, je zatiaľ len zubná náhrada, ktorú bude mať približne mesiac. „Potom mi dajú novú a koncom októbra idem na ďalšiu trojhodinovú operáciu, počas ktorej mi budú doplňovať implantáty,“dodal.

Spevák momentálne rieši so svojím lekárom najmä sklon zubov, ktorý začal ovplyvňovať jeho hlas. V prípade speváka vôbec nejde o maličkosť. „Pán doktor povedal, že som najťažší prípad, ktorý doteraz mal. Pred časom mi vysekávali cystu, čoho následkom sa mi ohýbala okostica. Neuvedomil som si, že mám oslabenú sánku. Pretože som žuval prednými zubmi, vyhýnali sa mi dopredu. Hrozilo, že budem vyzerať ako Freddie Mercury. Začínal som šušlať, takže sa to muselo riešiť. Dávali mi štep z dolnej sánky. Neviete si predstaviť, čo sú to za sekanice, mlenice.“

Pokračovanie na ďalšej strane.