Tip na článok

Prezident Kiska v Keni: Vítali ho davy!

Andrej Kiska v nedeľu odcestoval na prvú oficiálnu návštevu Kene. Navštívil aj slovenských dobrovoľníkov, ktorí budujú pre africké deti školu.

Galéria k článku (5 fotografií )
Zľava: Prezident SR Andrej Kiska a prezident Kenskej republiky Uhuru Kenyattu počas oficiálnej návštevy ktorá sa koná na pozvanie prezidenta Kenskej republiky. Hlavným cieľom návštevy je zhodnotiť výsledky viac ako 20-ročnej spolupráce s Keňou v oblasti rozvojovej pomoci.
Prezident SR Andrej Kiska (druhý zľava) a kenský študent študujúci na Slovensku Benson Kioko Kiamba (vľavo) počas návštevy Bensonovej rodiny v rámci oficiálnej návštevy prezidenta SR v Keni.

Ide o prvú oficiálnu návštevu hlavy štátu nie len Kene, ale aj celej Subsaharskej Afriky. Pozvanie prijal od prezidenta Kenskej republiky Uhuru Kenyattu.

SITA

Prezident Andrej Kiska na oficiálnej návšteve Kene. Foto: SITA

Hlavným cieľom návštevy je zhodnotiť výsledky viac ako 20-ročnej spolupráce s Keňou v oblasti rozvojovej pomoci. Prezident Kiska navševuje viaceré projekty, v ktorých sú angažované slovenské mimovládne organizácie. Keňa je dlhodobo primárnym adresátom slovenskej oficiálnej rozvojovej pomoci.

Predmetom rokovaní prezidenta s kenskými partnermi bolo aj posilnenie bilaterálnej, predovšetkým ekonomickej spolupráce. Prezidenta počas návštevy sprevádza štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Lukáš Parízek i predstavitelia mimovládneho a podnikateľského sektora.

Počas týchto dní prezident aktívne publikuje svoje dojmy zo zahraničnej cesty na sociálnej sieti.

VIDEO Plus 7 Dní