Toľko selfiečok neurobila snáď za celý život dohromady. A to na udalosť roka, ktorá sa konala v jej rodnom meste, prezidentka Zuzana Čaputová (46) meškala. Po vyhratých voľbách si dala záväzok, že v dopravných zápchach nebude používať maják. Vďaka tomu na novootvorenie zrekonštruovaného kaštieľa v Pezinku meškala. Cesty z hlavného mesta boli totiž beznádejne prepchaté.

Zase bez frajera

Do zámočku prišla nová prezidentka v zelených šatách, ktoré mala na sebe, keď tento týždeň prijímala v úrade šéfa parlamentu Danka a premiéra Pellegriniho. Už pred časom avizovala, že sa zaobíde bez prepchatého šatníka, aby uľavila planéte, a nebude mať problém obliecť si ten istý outfit viackrát. Čo aj splnila, len telové lodičky vymenila za zelené. No viac než šaty si prítomní hostia, ktorých bolo asi šesťsto, všímali absenciu „prvého frajera“ Petra Konečného. Ten sa síce cez víkend zúčastnil jej inaugurácie osobne a s kravatou sa zladil so svojou priateľkou, no to bolo asi tak všetko, čo dvojicu posledné týždne spájalo. „Náročné obdobie“ s frajerom, ktoré prezidentka sama priznala, podľa všetkého stále trvá.

Zoči voči Drobovej

Zuzanu Čaputovú sprevádzali v Pezinku rodičia a mladšia dcéra, napriek tomu sa im veľmi venovať nemohla. S novou prezidentkou sa chcel neustále niekto z VIP-iek fotiť. Medzi nimi hokejista Marián Gáborík s manželkou Ivanou či šéfka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová, ktorá priznala, že s Čaputovej otcom boli kedysi kolegovia v práci. Okrem toho sa nová hlava štátu zoznámila s celebritami, o ktorých sa jej asi ani nesnívalo, že niekedy v živote stretne. Ruku si s ňou podal Patrik Rytmus Vrbovský (42) a jeho manželka Jasmina (29), príležitosť si nenechala ujsť ani manažérka Gabriela Drobová (45).

Šéfka módnej televízie svojho času ohlásila kandidatúru na prezidentku, aby ju už po pár týždňoch stiahla. „Bola som ochotná investovať 100 000 eur. Uvedomila som si však, že by to nestačilo,“povedala po prvom kole prezidentských volieb a perlila aj ďalej. „Kandidovať proti inej silnej žene, ktorá má podobný príbeh ako ja, dokonca sme takmer rovesníčky, by bola v mojich očiach hlúposť. Nebolo by to užitočné a zmysluplné. Mali by sme určite prienik rovnakých voličov. Mohlo by sa stať, že nepostúpi žiadna,“ priznala Drobová, že sa v Čaputovej vzhliadla. No keď sme s ňou v stredu večer preberali prezidentkin nový šatník, mala rád na rozdávanie. „Mala by si uvedomiť, že šaty, ktorá naživo vyzerajú úžasné, nemusia rovnako pôsobiť aj na obraze,“ zamyslela sa nahlas.

Vyzeralo to najprv na lokálnu akciu, no do pezinského zámočku prišli najväčšie hviezdy šoubiznisu. Pozrite si vo fotogalérii >>