Tip na článok
Vo finále Miss Universe SR 2017 súťažila aj príbuzná známeho slovenského milionára

Príbuzná známeho slovenského milionára chcela získať titul Miss. Neúspešne

Lucia Špaňúrová

Medzi ostatnými vytŕčala najmä počas promenády v plavkách.

Galéria k článku (12 fotografií )
Čierny kôň
súťaže:
Dvadsaťročná
tmavovláska
študuje vysokú
školu v Prahe,
na Slovensko sa
vrátila kvôli Miss.
Vpravo dole jej
príbuzný Ivan
Kmotrík.
Miss Universe SR 2017, ktorá v novembri poletí
na svetové finále do Las Vegas, sa stala maturantka
z Pezinka.
Miss Universe SR 2017, ktorá v novembri poletí
na svetové finále do Las Vegas, sa stala maturantka
z Pezinka.

Cestou na Bratislavský hrad žiaril nápis Miss na celé okolie. Aby sa hostia v sobotu večer zorientovali a trafili na miesto, kde sa prestížny večer odohrával. Do samotnej sály sa vchádzalo cez hradnú garáž, človek by ani neveril, že v časoch dávnominulých slúžila ako konská jazdiareň pre Máriu Teréziu.

Na after party: Plavovlasá Zora
je sestrou známeho boháča, po
finále sa tešila z úspechu svojej
vnučky Vivienne.
Na after party: Plavovlasá Zora je sestrou známeho boháča, po finále sa tešila z úspechu svojej vnučky Vivienne.
Emil Vasko

O vyše dvesto rokov to tu vyzeralo, akoby slovenské devy šli na pódium svetového finále. Neboli však medzi nimi len popolušky, ale aj príbuzná známeho milionára zo Skalice.

Bola tam inkognito

S číslom 5 bojovala o titul novej Miss Universe SR mladá tmavovláska s netypickým menom Vivienne Jusko. Dvadsaťročná študentka s výškou 172 centimetrov, s mierami 86-67-87 študuje v Prahe a do rodnej krajiny sa vrátila kvôli súťaži krásy.

Medzi ostatnými vytŕčala najmä počas promenády v plavkách. Nakoniec síce žiaden titul nezískala, s istým postavením sa však už narodila. Ako sa nám podarilo zistiť, je príbuznou jedného z najvplyvnejších Slovákov, podnikateľa Ivana Kmotríka (58). Ten finálový večer nesledoval priamo na mieste, medzi divákmi sme stretli iba jeho partnerku, niekdajšiu vicemiss Timeu Szabóovú. U Kmotríkovcov súťažiam krásy zjavne drukujú. Veď atmosféru súťaže krásy okúsila kedysi exmanželka milionára, známa televízna tvár Adriana Kmotríková (47), a moderátorka Karolína Čičátková (37), s ktorou má Ivan Kmotrík dcéru Simonku, dokonca Miss Slovensko v roku 1998 vyhrala. Titul kráľovnej krásy 
by teda nebol v rodine nič výnimočné.

Tieto vyhrali: Najkrajšou sa stala Vanessa
Bottánová (19) z Pezinka, druhá skončila Frederika
Samuelová (24) z Jasovej a tretia bola Patrícia
Budaiová (25) z Banskej Bystrice, hore zľava.
Tieto vyhrali: Najkrajšou sa stala Vanessa Bottánová (19) z Pezinka, druhá skončila Frederika Samuelová (24) z Jasovej a tretia bola Patrícia Budaiová (25) z Banskej Bystrice, hore zľava.
Emil Vasko

Skutočnosť, že finalistka s číslom 5 pochádza z významnej rodiny, tušil pritom málokto. Nechválila sa tým ani pred kolegyňami zo súťaže. „O jej strýkovi som vôbec nevedela, Vivienne je dievča, ktoré sa takýmito vecami neprezentuje, je to zlatá baba,“ čudovala sa nová Miss Universe SR Vanessa Bottánová.

Po finále sme sa teda chceli dozvedieť viac, vysokoškoláčka Vivienne však zostala po našej otázke mierne zaskočená. Prominentného príbuzného odmietla komentovať a na after party sme ju nevideli ani v spoločnosti Timey Szabóovej. A to preto, že modelky zoskupené okolo módneho štylistu Andreja Kusalika a hairstylistu Patrika Sushiho Veselého sa krátko po prenose odišli zabávať nevedno kam. Na večierku po Miss sme Vivienne objavili v spoločnosti spokojnej babky Zory Hlouškovej. Tá je Kmotríkovou sestrou, súrodenci dokonca spoločne figurujú vo viacerých spoločnostiach.

Miss Universe SR 2017, ktorá v novembri poletí
na svetové finále do Las Vegas, sa stala maturantka
z Pezinka.
Miss Universe SR 2017, ktorá v novembri poletí na svetové finále do Las Vegas, sa stala maturantka z Pezinka.
Emil Vasko

„Cítim sa skvele, s babami sme si to náramne užili, aj generálku, aj finále, som bohatšia o úžasný zážitok do konca života,“ porozprávala nám Kmotríkova príbuzná aspoň o súťaži. „Uvidím, čo bude v budúcnosti, ale ak by prišla nejaká zaujímavá ponuka v rámci modelingu, neodmietnem. Celý život športujem, ale inak som zábavný, možno trošku šialený človek. Myslím si, že v rámci normy asi ako 
každá mladá baba v mojom veku.“

Zabudla si auto

Pozornosť večera sa nesústreďovala len na krásne finalistky, ale tiež na moderátorov - troch mladých členov hudobného zoskupenia S Hudbou Vesmírnou. Daniel Sorizzo Kis, Marek Koleno a Dominika Zeleníková na jar uvádzali veľmi sledovanú šou Zem spieva, napriek tomu ich finalistky Miss svojou suverénnosťou strčili do vrecka. Po brbtoch či dokonca menších výpadkoch slovnej zásoby nakoniec večer domoderovali, no mnohí to považovali priam za zázrak.

Po živom prenose, ktorý netrval ani hodinu a pol, Slovensko spoznalo novú kráľovnú krásy, devätnásťročnú rodáčku z Pezinka Vanessu Bottánovú, ktorá sa viac ako z korunky tešila z nového „meďáka“, a to až takým spôsobom, že si takmer hlavnú cenu zabudla prevziať. Keď sa k nej priblížil šéf slovenského Mercedesu Andrej Glatz, aby novej Miss auto odovzdal, Vanessa mu kľúčiky od nového červeného fára doslova vytrhla z rúk a mávala nimi do kamery, prekypujúca šťastím, a viac sa za ním neobzrela.

Nová Miss: Nepotrebujem, aby ma živil chlap!

Miss Universe SR 2017, ktorá v novembri poletí na svetové finále do Las Vegas, sa stala maturantka z Pezinka. Vanessa Bottánová (19) zaujala porotu jemnými črtami tváre, modrými očami a blond hrivou. Do súťaže sa prihlásila, lebo ju do toho tlačili najmä jej rodičia. „Teraz je mama z môjho víťazstva úplne hotová,“ povedala nám šťastná Vanessa na after 
party.

Nová kráľovná krásy si súťaž užívala po celý čas. Najviac ju však potešila hlavná cena, nový červený Mercedes. „Z auta sa veľmi teším, o tom aute snívam už tri roky. Vodičák mám, budem jazdiť jedna radosť,“ povedala nadšene. Páni si však budú robiť chute na túto slečnu zbytočne, Vanessa totiž priateľa má a nechystá sa ho vymeniť. Dokonca aj o budúcom živote má už jasno. „Chcem ísť študovať na vysokú školu. Ešte neviem, kam presne, no baví ma móda. Chcela by som podnikať, nie však s pomocou muža. Chcem si všetko v živote zariadiť sama a mať sa dobre vďaka sebe a nie vďaka iným ľuďom,“ dodala Miss Universe SR 2017 na záver.

Asi najviac si však oddýchla riaditeľka súťaže Silvia Lakatošová. „Cítim sa výborne,“ vravela, hoci na nej boli badať známky únavy. Okrem finále Miss totiž tancuje v markizáckej tanečnej šou Let’s Dance. Pri otázke, koľko toho za posledný týždeň naspala, odpovedala, že sama nevie, a len unavene dodala: „Dala som sa na boj, ktorý musím zvládnuť.“

VIDEO Plus 7 Dní