Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini (46) sa už roky snaží budiť dojem, že má blízky vzťah nielen k prírode, ale aj k zvieratám. Dôkazom toho sú mnohé fotografie, ktoré zverejňuje na sociálnej sieti. A aj keď politik žije v Bratislave, veľmi rád a často si odbieha k rodičom do Banskej Bystrice, kde ho až donedávna čakal pes Atrey. Ten pred necelými troma mesiacmi umrel, a tak si Pellegrini, i keď po dlho zvažovaní, vyhliadol nového spoločníka.

Vraj to bol osud

Politika sa PLUS 7 DNÍ podarilo nafotiť počas venčenia priamo pred budovou centrály jeho strany, malé šteňa sa mu tam tmolilo okolo nôh. ,,Od mala sme vždy mali psa a keď nás Atrey po jedenástich rokoch opustil, začal som cítiť veľmi veľké prázdno. Váhal som a niekoľko týždňov premýšľal, či chcem ďalšieho psa. Napokon som rád, že som si ho zadovážil. Pozeral som si rôzne rasy, kým som nenatrafil na jednu milú chovateľku. Na priamo som tej pani napísal, čo ja len tak nezvyknem, či by som sa mohol prísť na psíkov pozrieť. Záležalo mi na tom, aby som videl a cítil, aký je v skutočnosti a ako na seba zapôsobíme,“ opísal nám neskôr Pellegrini, ako sa vysporiadal s výberom nového člena domácnosti.

Dotyčná pani sa chovu psov venuje už dvadsať rokov, takže nezaskočili ju ani požiadavky politika. ,,Netrvalo dlho a domov som si už niesol trojmesačného psíka. Bolo to akoby osudové stretnutie. Plemeno je veľký švajčiarsky salašnícky pes a meno som vybral Gery,“ upresnil s tým, že povahu týchto psov si pred kúpou pozorne naštudoval. 

 

Behá po centrále

Štvornohý miláčik je vždy vhodný doplnok každého politika, aj z pohľadu marketérov. Pes rasy, ktorú si vybral Pellegrini, má byť dobromyseľný, vyrovnaný, ostražitý a verný strážca zvereného územia.  ,,Sme spolu len pár dní a už cítim, že je veľmi zlatý. Myslím si, že to spolu zvládame veľmi dobre. Je to naozaj príjemný psík, taký dobrý parťák. Som prekvapený, že nie je bojazlivý a už si zvyká na všetky nové prostredia. Má za sebou návštevu centrály. Aj teraz, počas nášho telefonátu, leží rovno pri mojich nohách pod pracovným stolom. Oddychuje aj behá po centrále, čiže keď budem musieť odbehnúť do parlamentu, už to u nás bude poznať. Jedna kolegyňa má doma tiež psíky, takže sa vie o ne dobre postarať a Gery bude v dobrých rukách. Našli sme takú symbiózu.“ 

FOTO Pellegriniho, ako venčí svoje nové šteňa, v GALÉRII >>>

Pellegrini tiež priznal, že vďaka novému psovi má teraz oveľa pozitívnejšie myšlienky. ,,Teším sa, že som sa nakoniec takto rozhodol. Je to síce veľký záväzok, no radosti a tá láska podstatne prevýši nejaké prvotné starosti alebo nečakané komplikácie,“ uzavrel poetickým slovníkom.