„Napríklad my toho máme strašne veľa, Arabi to nemajú, neg*i to nemajú...“ povedal bez servítky vo vysielaní Dámskeho klubu lekár Ladislav Košťál. Slovo, ktoré použil je pritom všeobecne považované za rasistickú urážku Afroameričanov alebo černochov.

Primár Oddelenia chirurgie ruky a komplexu operačných sál v ružinovskej nemocnici bol v utorok na obed hosťom Ivety Malachovskej. Keď mu vypadlo neslušné slovo, vysvetľoval, prečo má väčšina Slovákov karpálny tunel.

Na Malachovskej tvári bolo vidieť, že sa usmieva, hoci mala nasadené rúško. Poznámku lekára, ktorý pred vyše mesiacom operoval aj Sisu Sklovskú, taktne obišla. Rozhovor ukončila poďakovaním sa.

„RTVS odsudzuje akékoľvek náznaky a prejavy rasistického charakteru. Bohužiaľ, v tomto prípade išlo o živé vysielanie, ktoré je charakteristické svojou špecifickou dynamikou. Ďalšie okolnosti vzniknutej situácie preverujeme,“ znelo stanovisko televízie pre PLUS 7 DNÍ.

Viac fotiek nájdete v GALÉRII

Ani divákov nenechala prekvapivá poznámka chladnými. „Som presvedčený, že v jeho prípade to bolo akési freudovské pošmyknutie. Viete, ako keby sedel s kolegami na pive, lebo tam si povedia veci tak od srdiečka, úprimne. A práve toto je obludné. Že pre neho je to asi výraz, ktorý sa v jeho slovníku bežne vyskytuje. A tak ho použil aj v telke, však a čo,“ napísal Juraj.