Princ z Popolušky Pavel Trávníček (70) mal pomerne turbulentný život, je štvrtýkrát ženatý a má troch synov. Až pri štvrtej manželke Monike, s ktorou má najmladšieho syna Maximiliána (4), si užíva klasickú rodinnú pohodu.

Pavel Trávníček kedysi býval v byte na Barrandove, ale chýbala mu záhrada a blízkosť prírody. Pred dvadsiatimi rokmi sa presťahoval do obce Mnichovice, kde našiel to, čo hľadal. Nemá to ďaleko do lesa na prechádzku, a v Parhe je autom za 30 minút, hoci pomerne často využíva aj prepravu vlakom, aby sa vyhol dopravným zápcham.

 

Pavel Trávníček teraz býva vo vilke z tridsiatych rokov, ktorá jeho rodine poskytuje dostatok priestoru. Na prízemí sa nachádza predsieň, kúpeľňa, kuchyňa s obývacou izbou a zimná záhrada, kde herec veľmi rád relaxuje, najmä v letnom období. Na hornom poschodí je spálňa, detská izba, hosťovská izba a menšia kúpeľňa. V suteréne sa nachádza pracovňa, pivnica a garáž. A pri dome nechýba bazén.

 

Staršiu vilu kúpil Pavel Trávniček už zrekonštruovanú a hoci sa mu páči aj moderný nábytok, v tomto prípade sa mu do domu viac hodil nábytok, ktorý má minulosť, svoj príbeh, a ako hovorí slávny herec, má aj svoju dušu. Vo vile dominuje masívne drevo, skôr tmavšej farby, a tiež masívne kožené sedačky. Len kuchyňa je zariadená modernejšie, kuchynská linka je z bieleho dreva. Herec s manželkou Monikou si potrpia na porcelán s cibuľovým vzorom. Kuchyňu od obývačky oddeľuje krb.

 

Takto si zariadil svoju vilu princ z Popolušky>>

Pavel Trávníček  je známy svojou záľubou v autách, vlastní pár zaujímavých kúskov,  najzaujímavejší z nich je podľa neho Rolls-Royce, anglický veterán, ktorý kedysi vlastnil jeden anglický poslanec. A autá, zatiaľ tie hračkárske, dopraje aj svojmu najmladšiemu synovi Maximiliánovi, ktorý ich už má doma tiež celkom slušnú zbierku.