Koncom januára 2019 sa manželstvo bývalej markizáckej hviezdy a dnes poslankyne NR SR Martiny Šimkovičovej (47) definitívne skončilo. Bratislavský súd ľudí, ktorí tvorili pár takmer devätnásť rokov, z toho 12 manželských, na treťom pojednávaní rozviedol. Po počiatočných nezhodách sa blondínka s manželom Igorom (44) dohodli nielen na deľbe majetku, ale najmä na starostlivosti o dve maloleté deti Marka (15) a Sofiu (5), ktoré si rodičia nakoniec rozdelili

Dal prednosť otcovi

Partnerská kríza medzi niekdajšou moderátorkou a jej manželom Igorom trvala takmer tri roky. Vzťah sa im ani prostredníctvom psychológa nepodarilo zachrániť a v júni 2018 sa prvýkrát stretli na súde. Ten sa dvakrát pre nezhody ohľadne starostlivosti o deti odročil. Až v januári 2019 ich súd definitívne rozviedol. Igor žiadal striedavú starostlivosť, Martina chcela deti do vlastnej opatery. „Manželka žiada výživné na deti 1 300 eur, 800 eur na syna Marka a 500 eur na dcérku Sofiu,“ tvrdil Šimkovič v júni minulého roka. Dnes je tento problém vyriešený.  Na prekvapenie mnohých si expartneri deti podelili, hoci Martina s tým na začiatku nesúhlasila. „Spokojnosť mojich detí je u mňa na prvom mieste a chcem, aby ostali spolu. Jedna vec je zábava a voľný štýl života, ktorý mu ukazuje otec. Druhá vec sú povinnosti, ktoré patria do bežného života. Pre Marka je táto situácia veľmi ťažká aj vzhľadom na jeho vek. Povedala som mu, že ho bezvýhradne ľúbim a vždy budem. Mama je len jedna a každá má v sebe zakódovanú stopercentnú lásku k svojim deťom. Nech sa rozhodne, ako chce,“ tvrdila pred rokom trojnásobná mama. Podľa našich informácií však nakoniec sklonila hlavu a synovi vyhovela.

A tak Marko dnes žije s otcom. „Už rok bývame u mojich rodičov,“ priznal nám Martinin exmanžel, ktorý si so synom zjavne dobre rozumejú. Markova najväčšia záľuba je totiž v autách, presnejšie, v motokárach. Rovnako ako otec v minulosti tak aj on teraz preteká a zjavne sa mu darí - svojimi úspechmi sa rád pochváli na sociálnej sieti. Podľa nášho zdroja však Marko chodí aj domov k mame, s ktorou majú stále dobrý vzťah. Rovnaký ho má vraj so svojimi súrodencami. „K súk­romným veciam a už vôbec nie k deťom sa v médiách vyjadrovať nemienim. V záujme ich ochrany,“odvetila nám Šimkovičová, keď sme sa jej spýtali, či sa jej vzťah so synom po rozvode nejako zmenil.

Koniec rozprávke: Martina Šimkovičová a jej manžel sa v januári rozviedli. Deti si rozdelili. Syna Marka vychováva
otec, dcéru Sofiu mama.
Koniec rozprávke: Martina Šimkovičová a jej manžel sa v januári rozviedli. Deti si rozdelili. Syna Marka vychováva otec, dcéru Sofiu mama.
Zdroj: Michal Šebeňa

Na „hromádke“

Pre rodinné problémy sa blondínka minulý rok snažila predať svoju luxusnú nehnuteľnosť so šiestimi izbami a s bazénom v rakúskom Prellenkirchene, kde rodina bývala od roku 2014. Problém bol však v tom, že politička za vilu pýtala obrovský balík peňazí. Pôvodne ju predávala za 860-tisíc eur, neskôr znížila cenu na 650-tisíc eur. Kupec sa nenašiel, tak sa nakoniec rozhodla dom si nechať. Naďalej v ňom býva so svojou päťročnou dcérou Sofiou. Pred pár dňami sa nám vo vile podarilo odfotiť aj Martininu staršiu dcéru Petru (28), ktorú má exmoderátorka z prvého manželstva. Vítala u nich doma kominára.

Keďže Petra sa v júni 2018 vydala v evanjelickom kostole v Bratislave za dlhoročného priateľa Ota Kubova (27), predpokladali sme, že je u mamy iba na návšteve. Opak je však pravda. S manželom sa neodsťahovali do žiadneho nového hniezdočka, kde by mali súkromie. Miesto toho spoločne bývajú v Martininej rakúskej vile. O tom, že rodina žije takto na „hromádke“, svedčia fotografie političkinho zaťa na sociálnej sieti. Keďže však ide o obrovský dom s rozlohou takmer 500 štvorcových metrov, v dome si nezavadzajú, čo pre týždenník PLUS 7 DNÍ potvrdila aj Martina Šimkovičová. „Každý má svoj priestor. Žiaľ, bývajú u mňa iba dočasne, lebo o chvíľu sa sťahujú do zahraničia,“ vraví poslankyňa slovenského parlamentu. Tá si so staršou dcérou aj so zaťom, ktorí sa plánujú presťahovať za veľkú mláku na Floridu, vraj výborne rozumejú. To isté sa však nedá povedať o Petrinom vzťahu k jej otčimovi Igorovi. „Nie sme v žiadnom kontakte. Nič viac vám k tomu nepoviem, pre mňa je to uzavreté. Aj pani poslankyňa, aj všetko,“ odvetil zlomeným hlasom bývalý automobilový pretekár, ktorý sa neobjavil vlani ani na Petrinej svadbe.