Ešte pred štyrmi rokmi nám herečka Hana Gregorová (67) tvrdila, že pražský dom, v ktorom žila tridsať rokov po boku manžela Radka Brzobohatého (†79), si rozhodne nechá. „Zaobstarala som si bývanie v centre Prahy, to však neznamená, že sa zbavím domu v Říčanoch. Bol by to zároveň koniec všetkým pekným spomienkam, ktoré som tam so svojou úžasnou rodinou zažila,“ povedala nám. 

Za svojím rozhodnutím si stála, aj keď si neskôr kúpila ďalší dom v maďarskej Rajke, neďaleko slovenských hraníc. „Tu trávim zväčša len čas, keď mám v Bratislave nejakú prácu,“ dodala s tým, že najpríjemnejšie sa cíti v ich legendárnej říčanskej vile. „Budem ju využívať ako chalupu, ako veľmi luxusnú chalupu,“ zdôraznila.

Najnovšie svoj názor prehodnotila. „Nehľadajte v tom žiadnu senzáciu. Je to len preto, že starostlivosť o veľký dom je časovo, fyzicky aj finančne veľmi náročná,“ vyjadrila sa pre PLUS 7 DNÍ. V hre je aj svadba, ktorú predtým zásadne odmietala.   

 

Psy namiesto vnúčat

Keď nás Hana Gregorová a Radek Brzobohatý v roku 2012 pozvali do svojho obrovského domu v okrajovej pražskej časti Říčany, panovala u nich príjemná energia. Slávny herec si doma potrpel na slovenčinu svojej manželky a dobré slovenské a české jedlá, ktoré mu vyvárala každý deň. Haninka a Radeček, ako sa navzájom oslovovali, sa vtipne doberali a jediná vec, ktorá ich trápila, bolo, že v ich vile nepobehujú vnúčatá.

Ich syn Ondrej nemal dieťa s vtedajšou manželkou Johanou a dcéra Rola, ktorá pochádza z predošlého Haninho manželstva, zas nemala šťastie na partnera, ktorý by bol zároveň vhodným otcom. „Už som ju nahovárala, aby sa dala oplodniť nejakým krásnym homosexuálom, no ona má romantické predstavy a chce to aj so vzťahom. Ja neviem, kde sú všetci muži. Utešujem ju, že na každú opicu má Pán Boh truhlicu, len musí loviť v iných vodách. Ona to má o to ťažšie, že je rovnako energická ako ja a muži z nej majú strach,“ posťažovala sa nám Hana pred rokmi.

Manžel Radek ju doplnil, že jeden vnuk v rodine predsa len je. Volá sa Josef a porodila mu ho dcéra Radana z prvého manželstva. „Je to fajn chlapec, k osemnástke sme mu kúpili auto, ale veľmi sa nestretávame,“ priznali vtedy obaja.

Starnúci umelci tak žili len pre seba, pre svoju prácu a namiesto vnúčat im po dome a záhrade behala svorka psov.

Manažér Radek

Päť mesiacov po našom stretnutí bolo zrazu všetko inak. Legendárny herec Radoslav Brzobohatý deň pred osemdesiatymi narodeninami zomrel. Skonal na následky prasknutej aneuryzmy na brušnej tepne. V roku 2015 ho vdova Hana Gregorová nahradila Ondřejom Koptíkom, ktorý je od nej o tridsaťdva rokov mladší. Odvtedy sa im podarilo prekonať veľkú partnerskú krízu a v súčasnosti Koptík začína skloňovať slovo svadba.

Milenec, ktorý je mladší ako Gregorovej syn, by sa rád ženil, Hana sa obrnila hradbou mlčania. Keď sme túto tému pred ňou otvorili pred štyrmi rokmi, vybuchla smiechom. „Určite sa nechystám vydávať. Nie je dôvod na svadbu. Mne už nehrozí, aby som bola tehotná. Radek mi však vždy hovoril: ‚Haninka, keď tu raz nebudem, musíš si nájsť nejakého mladého.‘ Tak mi ho poslal. Je to môj život a ja viem, čo robím. Radek to zhora veľmi dobre manažuje,“ pochvaľovala si život po Koptíkovom boku.

Na margo jeho veku dodala: „Vždy som mala okolo seba mladých ľudí. Medzi rovesníkmi nemám takmer žiadnych kamarátov.“

Nič si nerobí ani z kritiky neprajníkov, ktorí krútia hlavou nad jej vzťahom. „Snažila som sa žiť slušne. Svojho muža som milovala a neviem, či by som sa národu zdala atraktívna, keby som ležala na jeho hrobe a búchala si čelo o náhrobný kameň, celá šedivá a zničená. Ja nie som typ dôchodkyne, ktorá by sedela doma a štrikovala. Celý národ ma odsúdi, ale čo spraví národ pre mňa?“ rozohnila sa začiatkom roka v televíznej relácii Smotánka.

Chce sa posunúť ďalej

Najnovším počinom Hany Gregorovej je predaj domu v Říčanoch, v ktorom toľko rokov bývala s Radkom. „Nevzdala by som sa ho. Mám to tam veľmi rada. Odohrávalo sa tam gro nášho súkromného života,“ povedala nám.

Prehodnotiť názor ju prinútila možno závratná suma 826-tisíc eur, ktorou vilu ocenili realitní makléri. Veľkú hodnotu mu dodáva aj fakt, že v ňom žil ikonický herec.

Nehnuteľnosť má rozlohu 242 štvorcových metrov. Na prízemí dominuje obrovská kuchyňa, súčasťou je tiež niekoľko oddychových miestností, štyri spálne i kúpeľňa s veľkou rohovou vaňou.

Gregorová dom, ktorý bol písaný od začiatku na ňu, označuje za príliš veľký. Navyše jej vlani zomrel pes, boxer Pepo. „Za posledné roky som do objektu investovala veľké peniaze. Dala som ho zrekonštruovať, vymeniť strechu a podobne. Mám to tam naozaj rada, ale držať to ďalej už nechcem. Všetko je skvele udržiavané alebo zrenovované, no pre mňa obrovské. Budem šťastná, keď tu teraz bude spokojná nejaká nová rodina. Říčany sú navyše veľmi pekné miesto. Je tu absolútne súkromie a všetko je na dosah,“ tvrdí.

Noví majitelia sa budú môcť hrdiť aj ovocnými stromami, ktoré prominentný pár osobne vysádzal. „Udržiavaná je celá záhrada. Je tu studňa, obecný vodovod, bazén aj vírivka,“ vyratúva herečka.

V samostatnej priestrannej záhrade s Radkom nikdy nepestovala zeleninu. Napriek tomu bol Brzobohatý na svoju záhradu podľa slov jeho manželky mimoriadne zaťažený. Nevyužíval ju však len na oddych. Slávny herec tu svoj nahromadený stres odbúraval manuálnou prácou. „Vždy keď ho niekto nasrdil alebo cítil krivdu, išiel kálať drevo,“ povedala nám Hana Gregorová.

A hoci sa teraz chce posunúť ďalej, manžela bude mať podľa vlastných slov do konca života v srdci. „Myslím na neho každý jeden deň,“ priznala s láskou. 

Pozrite si veľkú GALÉRIU fotografií vily, ako ju Hana Gregorová prerobila po smrti Radka Brzobohatého

Prečítajte si tiež: