Je už neoddeliteľnou súčasťou Strmých vŕškov. Tyrkysový Mercedes nižšej triedy parkuje na jednej z najslávnejších ulíc na Slovensku celé noci, za volantom sedí neznámy muž, ktorý nevyzerá, že by nemal kde zložiť hlavu. Nenápadné auto s ešte nenápadnejšou posádkou nestráži hocijakú chajdu. Dáva pozor na vilu Adriany Kmotríkovej (50), ktorej sa za posledné obdobie obrátil život o stoosemdesiat stupňov. Z čoho má moderátorka strach?

Stále v jednom kolotoči

Dvakrát porazila rakovinu, potom šokovala celé Slovensko. V roku 2019 pustila Adriana k vode flek, ktorý je najvyššou métou v každej televízii. Moderovať večerné spravodajstvo ju už nenapĺňalo. Dala zbohom TV JOJ, lebo po pätnástich rokoch na Kolibe potrebovala zmenu. Sedieť nečinne doma a starať sa len o záhradu však nebol jej štýl. Zamestnala sa v spravodajskej televízii, v ktorej pozadí stojí jej exmanžel, podnikateľ Ivan Kmotrík (61). 

FOTO záhadného muža pred domom Adriany Kmotríkovej v GALÉRII

Pre TA3 dnes Adriana vyrába magazín o zdraví, ktorý má celý pod palcom. Rieši jeho dramaturgiu, píše scenár, natáča dokrútky, moderuje v štúdiu, kam si pozýva odborníkov i bežných ľudí s ťažkým osudom, a je aj pri strihaní. Do televízie v bratislavskom Ružinove preto chodí pomerne často - bez ochranky ako každý iný zamestnanec. Celkom opačná situácia je pred jej domom na Strmých vŕškoch.

Podozrivé auto vyvoláva dojem, akoby sa Kmotríková niečoho bála. Vilu v Záhorskej Bystrici si pritom od začiatku zamilovala, kúpila ju aj s nábytkom niekedy v roku 2004 od exministra zahraničných vecí Pavla Hamžíka. Zo všetkých kútov domu, dokonca aj z kúpeľne, mala a má krásny výhľad. Do obývačky časom zavesila svoj portrét, ktorý dostala k štyrid­siatke od kolegov z JOJ-ky. Došlo však aj na krušné chvíle.

Chcel ju počuť hrať na klavíri

Fanatický obdivovateľ sa zo svojich citov k Adriane vyznával na sociálnych sieťach, chcel ju napríklad počuť hrať na klavíri, ale od roku 2010 sa s ňou asi osemkrát pokúsil stretnúť. „Pozeral sa na mňa, pritom sa triasol a nič nehovoril, len pozeral. Keď som sa ho spýtala, čo chce, povedal, že nič, len chce byť so mnou. Keď to spravil viackrát, dostala som strach. Neskôr ma hľadal doma, pred mojím domom, a vypytoval sa na mňa po susedoch. Bolo to nepríjemné,“ zverila sa nám vystrašená moderátorka v minulosti.

FOTO z návštevy Adriany Kmotríkovej v jej vile v Záhorskej Bystrici v GALÉRII

Trvalo dva roky, kým chorému fanúšikovi diagnostikovali schizofréniu a zavreli ho na psychiatriu v Pezinku.

Po dvoch rokoch sa snažil známu blondínu skontaktovať znova. „Napísali o mne, že som šialenec a maniak a že si pani Kmotríková musí mojou vinou platiť ochranku. Tak som išiel za ňou, že jej to vysvetlím a ospravedlním sa, že som ju nechcel vystrašiť. Aby sa nebála a že tú ochranku si nemusí platiť,“ sypal zo seba vtedy štyridsaťsedemročný muž, keď sme sa s ním neskôr skontaktovali.

Dušoval sa, že o ďalší kontakt s Adrianou sa už nepokúsi. Ibaže ochrankári v JOJ-ke museli zasahovať znova, Kmotríkovú hľadal opäť posadnutý ctiteľ. „Volali mi, že tam prišiel muž, ktorý sa pýtal na mňa. Celý sa veľmi triasol a vraj vôbec nevyzeral dobre,“ potvrdila neskôr pre PLUS 7 DNÍ. Pravdepodobne išlo o celkom nového šialenca. Vyľakaná moderátorka si len povzdychla: „Asi priťahujem podobné typy... Teraz ani neviem, koho sa mám báť.“

Prepísaná hacienda

Ubehlo sedem rokov a vynárajú sa dohady, či Adriana Kmotríková vo svojom dome nežije už sama. Podľa medializovaných informácií totiž obe jej deti mohli vyletieť z rodinného hniezda. Dvadsaťročný Tomáš a devätnásťročná Linda vyštudovali súkromnú medzinárodnú bilingválnu školu a v súčasnosti by mali byť na štúdiách v zahraničí. Pre celosvetovú pandémiu sa však môžu nachádzať aj doma. Isté je, že vlani v marci dostali obaja mimoriadny dar. U Kmotríkovcov úradoval oneskorený „Ježiško“, keď sa tatko Ivan s odhadovým majetkom 146 miliónov eur rozhodol deti zaopatriť. Na Tomáša aj Lindu napísal prepychovú dvojvilu v Záhorskej Bystrici. Nič však nie je zadarmo, deťúrence budú vďaka tomu pod neustálou kontrolou oboch rodičov. K otcovi, ktorý na Strmých vŕškoch žije hneď v susednej haciende, to budú mať cez jeden tenisový kurt. Adriana zase zostáva vo svojom dome, ktorý stojí o ulicu ďalej. Na naše otázky, prečo ho za tmy sleduje nočný strážca, do uzávierky nereagovala.

Mimochodom, v minulosti moderátorka zriedka rozprávala najmä o bývalom manželovi. A keď urobila výnimku, opisovala ho ako mimoriadneho človeka, o ktorého sa môžu deti aj ona vždy oprieť. „Som šťastná, že spolu v pohode komunikujeme a deti ho milujú. Keď občas na neho, hoci len zo žartu, niečo poviem, hneď ho obhajujú. Hovoria, že tatinko je najlepší,“ zdôverila sa PLUS 7 DNÍ.

FOTO záhadného muža pred domom Adriany Kmotríkovej v GALÉRII

Dokázal to aj pred pár dňami, keď pokračoval v zmenách v katastri nehnuteľností. Polovicu svojej utajovanej megavily v Záhorskej Bystrici prepísal na svoju súčasnú partnerku Timeu Szabóovú, s ktorou má dve deti, štvrtinu daroval synovi Tomášovi a iba štvrtinu si nechal pre seba.

Prečítajte si tiež: