No čo... Nebudem to tajiť. Mám sa fantasticky, bilancovala nie tak dávno Martina Kmeťová (36), ktorej civilné meno nikomu nič nepovie. Kedysi ju však Slovensko poznalo pod prezývkou Tina. Speváčka sa až do roku 2014 vyhrievala na absolútnom mediálnom výslní - jej pesničky kraľovali hitparádam, vyhrávala Slávikov či moderovala „federálnu“ šou Hlas Česko Slovenska. A potom sa z jedného dňa na druhý stratila.

Ťažko hľadať inú celebritnú ženu, ktorá by svoj život dobrovoľne, teda nie pod nátlakom dominantného partnera, obrátila o stoosemdesiat stupňov. Pri pohľade na oázu, ktorú si Tina s manželom, raperom Separom (34), vybudovali pri Bratislave, sa jej mnohí už ani nečudujú.

S Lasicom za chrbtom

Dnes žije speváčka v Hrubej Borši, vzdialenej od hlavného mesta asi tridsať minút cesty autom. Do svojho domu pri jazere sa zamilovala okamžite, ako ho zbadala. Nešlo však o žiadne Bohom zabudnuté miesto pri lese, kde líšky dávajú dobrú noc. Tina s manželom a deťmi, Leom (7) a Aničkou (5), sa usadili v umelo vytvorenom rezorte s výhľadom na najobľúbenejšiu zábavku boháčov. Ich vila stojí na brehu umelého jazera a hneď za ním sa rozprestiera vyhľadávané golfové ihrisko.

Počas sezóny sú tam podľa miestnych varení-pečení mnohí prominenti vrátane herca Milana Lasicu či známeho manažéra Andreja Glatza. „Tinu som na greene ešte nikdy nevidel, so Separom chodia iba občas na raňajky do reštaurácie golfového klubu,“tvrdil nám speváčkin sused z Hrubej Borše. „Čo viem, žije teraz alternatívne, v bubline, ktorú si vytvorila. Niekto hovoril, že chodí bosá, ale ja som ju tak ešte nestretol,“ doplnil fámu, ktorá sa šíri dedinou.

FOTO, ako si zariadila bývanie speváčka Tina  s rodinou, ale aj súkromného resortu nájdete v GALÉRII >>

Na aktuálnych fotografiách Tina topánky má, k alternatívnemu životnému štýlu sa však skutočne hlási. Keď pred rokmi nevedela udržať na rukách ani vlastné dieťa a následne jej lekári diagnostikovali sklerózu multiplex, chorobe sa postavila po svojom.

„Lieky som naposledy brala v nemocnici, lekárov som odvtedy nevidela,“vyhlásila a v šokujúcich vyjadreniach pokračovala: „Je úplne jedno, či nálezy ešte sú, zmiznú alebo nezmiznú, asi sa to ani nikdy nedozviem, lebo neplánujem chodiť na kontroly. Najlepšie viem aj tak ja, ako sa cítim.“

A zatiaľ čo sa špecialisti po tom, čo odmietla liečbu, prežehnávali, speváčka na vlastnej koži objavovala, čo jej telo potrebuje. „Strava je dôležitá, najväčší mentálny progres u mňa nastal v čase, keď som jedla mäso,“podelila sa o novú skúsenosť.

Kúsok po kúsku

Speváčka prehodnotila celý svoj život. Dnes sa venuje naplno sebe a rodine, sadí stromy, chová psy a kúsok po kúsku si zveľaďuje nový domov. Unikátom je obrovské zamatové kreslo pri jedálenskom stole či posteľ na ťažkých drevených trámoch vyrobená na mieru, ktorú jej museli zmontovať priamo v spálni.

„Zakaždým, keď vojdem do ktorejkoľvek miestnosti, som hrdá, vďačná, dojatá, že sme to takto zvládli. Každý klinec, doštičku, poličku, úchytku, konzolu, vázu sme vyberali trpezlivo a hoci to bolo vyčerpávajúce, výsledkom je toto. Potrebujem dodať, že môj muž je kráľ vŕtania a vymeriavania. Miesto, kam sa vraciam tak rada, že občas ani nerozprávam,“ odhaľuje Tina svoje súkromie na sociálnej sieti. Tú, mimochodom, nevyužíva na platené reklamné spolupráce ako iné celebrity. Cez internet skôr šíri myšlienky, ktorými by mohla zmeniť život sebe aj iným. Cituje mnohých, od kapitána Marvela až po Máriu Montessoriovú, priekopníčku alternatívnej pedagogiky.

Nie náhodou. Vlani sa speváčka pustila do sebarealizácie a v susednom dome otvorila materskú školu. Špeciálnymi metódami u detí rozvíja to, čo im ide, čím v dedine hneď vzbudila pozornosť. „Asi ich učí, ako majú z hliny robiť vázy alebo zakladať oheň,“ šepkali nám neosvietene domáci, s ktorými sme hovorili. Tina však tvrdí, že na výsledky treba trpezlivo čakať. „Kedysi som prišla, podala výkon, dostala potlesk, honorár, vybavené. Teraz pracujem na niečom, čoho výsledok sa nedostaví do hodiny. Ani do týždňa či mesiacov. Ucelený obraz o tom, že to malo zmysel, budeme mať až s odstupom rokov.“

Vedela by sa vrátiť?

Hudobníci sú, zdá sa, v Borši spokojní. „Napísala som časť knihy, kreujem ďalšiu školu, dačo aj hudobne špekulujem,“chváli sa Tina aktivitami, ktoré na vidieku stíha. No keď si od nej začínajúci umelci pýtajú rady, odpovedá vyhýbavo. „Bez hanby priznávam - nemám ani šajnu, ako sa to robí v roku 2020. Keď som začínala, nebol Instagram, ale rozšírený nebol ani dnes už polomŕtvy Facebook. Keď som chcela niečo povedať ľuďom v Michalovciach alebo Humennom, cestovala som po Slovensku, aby som bola hosťom v miestnom rádiu o 15.30, keď ľudia idú z práce a počúvajú v aute. Nepýtajte si rady od ‚oldschoolerov‘,“ priznala bez okolkov.

No ako správny „oldschooler“ uznáva aj výhody časov minulých. „Sila toho, že nebola zrýchlená doba, priniesla dlhšie trvajúci efekt. Vidím to aj teraz, keď už roky netvorím a nekoncertujem, kamkoľvek prídem, vyzerá to, akoby som bola stále aktívna. Ľudia sú milí,“sprostredkovala nám speváčka cez Instagram, jediný kanál, cez ktorý teraz s verejnosťou komunikuje.

FOTO Ako si zariadila bývanie speváčka Tina  s rodinou ale aj súkromného resortu nájdete v GALÉRII >>