Karel Gott sa počas svojej kariéry rád pochválil množstvom žien, ktoré buď miloval, alebo len skončili v jeho posteli. Skôr ako sa oženil, mal však zálusk aj na jednu z najpôvabnejších českých speváčok s ktorou v osemdesiatych rokoch bok po boku zbierali zlatých slávikov. Nečakane sa k svojej náklonnosti priznal až po mnohých rokoch, pri príležitosti uvedenia jej knihy s názvom Legenda Hana Zagorová (Málokdo ví).  

Žiaden kalkul

Ako je z názvu knihy zrejmé, ide o Hanu Zagorovú, ktorá práve dnes oslavuje svoje sedemdesiate tretie narodeniny. Hoci ide o stále atraktívnu dámu, v čase mladosti bola snom mnohých mužov. Karla Gotta nevynímajúc. „Hankin vplyv naprieč generáciami je  bezkonkurenčný. Úprimne musím povedať, že sa mi vždy páčila aj ako žena. Som pyšný na to, že o sebe snáď môžem povedať, že som jej kamarát. Nie kolega. Kamarát v pravom zmysle tohto slova,“ vyrazil neprekonateľný zlatý slávik a milovník krásnych žien svojim úprimným vyznaním dych zrejme nielen Hane Zagorovej.

Takto išiel čas s Hanou Zagorovou. Dnes má 73 rokov a je stále atraktívnou a obľúbenou speváčkou.
Takto išiel čas s Hanou Zagorovou. Dnes má 73 rokov a je stále atraktívnou a obľúbenou speváčkou.
Zdroj: archív

Nešetrí však ani ďalšími slovami obdivu na jej adresu. „Mám ju rád, nielen ako speváčku, ale aj ako človeka. Láskavého, múdreho, ochotného vždy potešiť, pomôcť a nesmierne empatického. Keď bola Hanka pred časom hosťom môjho vianočného turné, František Janeček si zo mňa uťahoval, že mi trvá desať minút, než dostanem po začiatku koncertu publikum do varu. Hanke stačí len prísť, usmiať sa a zaspievať Maluj zase obrázky a publikum má vo vačku. Zrejme je to v jej úprimnosti. V tom čo robí, nikdy nebol žiaden kalkul,“ oceňuje maestro českú divu s najvyšším počtom predaných albumov.  

Hana Zagorová dnes oslavuje 73 rokov. Vždy patrila k mimoriadne atraktívnym speváčkam. Nečudo, že na nej mohol oči nechať aj Karel Gott
Hana Zagorová dnes oslavuje 73 rokov. Vždy patrila k mimoriadne atraktívnym speváčkam. Nečudo, že na nej mohol oči nechať aj Karel Gott
Zdroj: archív

Nevymenil by ju

Do Hany Zagorovej bol dlho zamilovaný aj iný tenor, operný spevák Štefan Margita. „Mal som ju rád už ako mladík, keď som chodil v Košiciach na jej koncerty. Keď som potom odišiel do Prahy a podarilo sa mi s ňou zoznámiť, učarovala mi. Po asi troch rokoch známosti som jej povedal: Milujem ťa a chcem ťa za ženu. Deň, keď povedala áno, áno, áno, patrí k najkrajším dňom môjho života. Som rád, že patrí mne a za nič na svete by som ju nevymenil. Aj dnes ju milujem rovnako, ako keď som sa do nej čerstvo zamiloval,“ básní o Hanke aj Štefan Margita, s ktorým žije v manželstve už roku 1992.

Hoci majú spolu zopár duetov, trvalo niekoľko desaťročí kým sa ich podarilo prehovoriť na spoločné koncerty.  Podľa našich informácií sú ešte v štádiu príprav, ale isté je, že prebehnú v druhej polovici budúceho roka po najväčších halách Česka a Slovenska.

Najslávnostnejšou koncertnou udalosťou tohto roka bude pre Hanu Zagorovú jej tradičný vianočný koncert v sále pražskej Lucerny. Keďže si pri tejto príležitosti pre svojich fanúšikov pripravuje špeciálny repertoár aj z piesní, ktoré bežne nespieva, lístky na koncert sa vždy minú bleskovou rýchlosťou počas niekoľkých minút. Vianočná Lucerna je hudobným sviatkom nielen pre Hankiných fanúšikov, ale aj pre ňu samu.

Aj preto usporiadatelia zvolili, že predpredaj lístkov začne dnes, symbolicky presne v deň jej narodenín.  Ešte predtým ju však čaká séria koncertov na Slovensku. 29. septembra si dokonca zaspieva pri príležitosti Ružinovských hodových slávností v Bratislave vonku. Nasledujú ďalšie štyri tradičné koncerty na Slovensku. 6. októbra  to bude Nová Dubnica, 7, októbra Levice, 8. októbra Galanta a 9. októbra Nové mesto nad Váhom.  

Viac spoločných FOTO Zagorovej a Gotta v GALÉRII.

Hana Zagorová a Karel Gott sa zo svojich dávnych lások vyspievali aj v spoločnom zlato slávičom duete: