Tip na článok
Marcel Nemec našiel svoje šťastie pri usporadúvaní letných táborov pre deti.

Priznanie slovenského umelca: Všetky deti, ktoré prešli mojimi rukami

Marcel Nemec (47) sa pre svoju sexuálnu orientáciu pravdepodobne nikdy nestane rodičom, preto sa rozhodol, že bude vychovávať cudzie deti.

Galéria k článku (10 fotografií )
Marcel Nemec našiel svoje šťastie pri usporadúvaní letných táborov pre deti.
Marcel Nemec našiel svoje šťastie pri usporadúvaní letných táborov pre deti.
Marcel Nemec našiel svoje šťastie pri usporadúvaní letných táborov pre deti.

Proces prebieha pravidelne počas letných táborových stretnutí, ktoré pre tínedžerov usporadúva už osem rokov. „Ide to s nimi dolu vodou, ale len preto, lebo rodičia na nich nemajú čas,“ vyhlasuje herec, spevák, niekdajšia hviezda skupiny Kopytovci a spolupracovník Alexandra Rezeša. 

Deti pre peniaze

Po tom, čo si Marcel Nemec v minulosti na vlastnej koži vyskúšal celebritný život, ale aj pád na úplné dno, si už všetky situácie dokáže psychologicky vysvetliť. V športovo divadelných táboroch, ktoré usporadúva, sa preto snaží pri letných radovánkach deťom nenápadne vštepovať, čo je v živote dôležité. „Dbám na to, aby sa tu stretávali deti zo sociálne slabších rodín s deťmi, ktorých rodičia sú na tom finančne lepšie. Často stačí len sledovať, ako spolu komunikujú, ako sa k sebe správajú a čo si navzájom odovzdávajú. Je to poučné aj pre mňa, pretože v praxi vidím, ako sa dajú veci meniť. Stačí naozaj veľmi málo. Len a len komunikovať,“ tvrdí a poukazuje na to, že práve toto rodičia zanedbávajú. „Teraz si mnoho ľudí urobí dieťa len preto, že má dosť peňazí. Žiadne financie ale nenahradia objatie, či čas, keď sa s ním rozprávate o jeho živote a vy ho s vážnou tvárou počúvate a ste pre neho ozajstným partnerom, ktorému sa môže zveriť. Keď budú deti cítiť, že majú vo svojich rodičoch partnera, bude im prirodzené normálne komunikovať aj so svojimi rovesníkmi. Lebo komunikácia prostredníctvom sociálnych sietí nie je normálna, ani zdravá,“ mieni.

Konečne šťastný

V jeho táboroch sú z toho dôvodu mobilné telefóny prísne zakázané. „Samozrejme, že to neprijímajú s nadšením. Boli tam aj deti, ktoré mali kvôli tomu prvé dva dni hysterické záchvaty, ale napokon si vždy všetci zvyknú. A to je úžasný pocit. Verím, že všetky deti, ktoré prešli mojimi rukami, budú o čosi lepšie. Rady sa do táborov vracajú a prinášajú aj svojich kamarátov, či súrodencov. Panuje u nás rodinná atmosféra. Nie je to len tábor, kde deti strávia istý čas. Nažívame si ako jedna veľká rodina,“ hovorí a vymenúva, čomu všetkému sa jeho dočasní zverenci na letných stretnutiach venujú. „V táboroch deti spoznávajú prírodu, priučia sa herectvu, tancu, spevu, spoločenskému bontónu a ich súčasťou sú aj kurzy zdravotnej prvej pomoci. Cítim, že všetko čo robím, má zmysel a to ma robí veľmi šťastným a spokojnejším. Teraz si pripadám úspešnejšie ako v časoch najväčšej slávy Kopytovcov,“ spomína na obdobie mladosti a svojich začiatkov v šoubiznise.

VIDEO Plus 7 Dní