Rastie ako z vody. Moderátorka jojkárskej relácie Sedem Elena Vacvalová (61), ktorá žije s manželom Jurajom v Devínskej Novej Vsi, začala v roku 2017 stavať v obci Borinka, dvadsať kilometrov od Bratislavy, nový dom. Nedokončili ani základy a okolo stavby sa začali vynárať nepríjemnosti. Vzdialenému susedovi najskôr prekážalo vyrubovanie stromov, potom znečistenie potoka či stavba mosta, cez ktorý sa mohli stavitelia dostať na pozemok Vacvalovcov. Dnes už vidieť, že stavba domu pokročila a moderátorka týždenníku PLUS 7 DNÍ povedala, aké majú so stavbou plány.

Najhoršie má za sebou

Vacvalovej pozemok, na ktorom stavia dom, obklopuje les a v blízkosti tečie potok. Keď ho prominentný pár získal do vlastníctva, nemal vybudované žiadne siete a bol definovaný ako orná pôda. Budovanie nového rodinného hniezdočka, ako by si mnohí mysleli, od začiatku sprevádzali nepríjemnosti. Susedom prekážalo hneď niekoľko vecí. Pre možné znečisťovanie potoka ťažnými strojmi kontaktovali Štátnu správu ochrany vôd. Prekážalo im tiež vyrubovanie stromov a stavba mosta.
No, ako sa zdá, spory sú odvtedy zažehnané a humoristka pokračuje v stavebných prácach. Dom už dnes dostáva želané kontúry a robotníci sa nezastavili ani pri našej návšteve. Zaujímalo nás, kedy sa plánujú sťahovať. Reakcia Eleny Vacvalovej však nebola nadšená, práve naopak. Pre rozruch okolo stavby má hlavu v smútku.

„My tam ani nebudeme bývať, to by bolo na dlhšiu debatu. Ale to, čo sa okolo tej stavby dialo, mi naozaj veľmi ublížilo,“ posťažovala sa nám Vacvalová, ktorá sa na túto tému už veľmi baviť nechcela. „Ja som na tej stavbe vlastne dodnes ani nebola. Ostávame v Devínskej, sme tam spokojní,“zdôrazňuje moderátorka. „Manžel to dostavia, pozemok sa zhodnotí. Potom to zrejme predáme,“ vraví známa tvár, ktorá tvrdí, že to nestavajú ani pre nikoho z rodiny. „Mám dcéru, ktorá dlhodobo býva a je spokojná vo svojom byte v meste. A my sme vo veku medzi šesťdesiat a sedemdesiat a už nemáme toľko entuziazmu, aby sme absolvovali sťahovanie, zariaďovanie a všetko, čo s tým súvisí - aj keby sme tam hneď chceli ísť. Naozaj to nie je pre nikoho z rodiny,“ dodáva a vysvetľuje: „Manžel dom stavia zrejme podobne ako Robo Opatovský, aby bol nízkoenergetický, ekologický. Nie je na kšeft, snažíme sa, aby mal parametre v súlade s hodnotami, ktoré vyznávame. Ako rozmýšľame, ako žijeme. Myslím si, že stavba si nájde človeka, ktorý to ocení,“ uvádza na záver Vacvalová.

Fotografie rozostavaného domu nájdete v našej GALÉRII

 Kto okrem Vacvalovej stavia sa dozviete na ďalšej strane...