No čo... Nebudem to tajiť. Mám sa fantasticky, bilancovala nie tak dávno Martina Kmeťová (36), ktorej civilné meno nikomu nič nepovie. Kedysi ju však Slovensko poznalo pod prezývkou Tina. Dnes ťažko hľadať inú celebritnú ženu, ktorá by svoj život dobrovoľne, teda nie pod nátlakom dominantného partnera, obrátila o stoosemdesiat stupňov. Pri pohľade na oázu, ktorú si Tina s manželom, raperom Separom (34), vybudovali pri Bratislave, sa jej mnohí už ani nečudujú.

S Lasicom za chrbtom

Dnes žije speváčka v Hrubej Borši, vzdialenej od hlavného mesta asi tridsať minút cesty autom. Do svojho domu pri jazere sa zamilovala okamžite, ako ho zbadala. Nešlo však o žiadne Bohom zabudnuté miesto pri lese, kde líšky dávajú dobrú noc. Tina s manželom a deťmi, Leom (7) a Aničkou (5), sa usadili v rezorte s výhľadom na najobľúbenejšiu zábavku boháčov. Ich vila stojí na brehu umelého jazera a hneď za ním sa rozprestiera vyhľadávané golfové ihrisko.

Počas sezóny sú tam podľa miestnych varení-pečení mnohí prominenti vrátane herca Milana Lasicu či známeho manažéra Andreja Glatza. „Tinu som na greene ešte nikdy nevidel, so Separom chodia iba občas na raňajky do reštaurácie golfového klubu,“ tvrdil nám speváčkin sused z Hrubej Borše. „Čo viem, žije teraz alternatívne, v bubline, ktorú si vytvorila. Niekto hovoril, že chodí bosá, ale ja som ju tak ešte nestretol,“ doplnil fámu, ktorá sa šíri dedinou.

Na aktuálnych fotografiách Tina topánky má, k alternatívnemu životnému štýlu sa však skutočne hlási. Keď pred rokmi nevedela udržať na rukách ani vlastné dieťa a následne jej lekári diagnostikovali sklerózu multiplex, chorobe sa postavila po svojom. „Lieky som naposledy brala v nemocnici, lekárov som odvtedy nevidela,“ vyhlásila.

FOTO susedov speváčky Tiny a ich nehnuteľnosti nájdete v GALÉRII >>

Kúsok po kúsku

Speváčka prehodnotila celý svoj život. Dnes sa venuje naplno sebe a rodine, sadí stromy, chová psy a kúsok po kúsku si zveľaďuje nový domov. Unikátom je obrovské zamatové kreslo pri jedálenskom stole či posteľ na ťažkých drevených trámoch vyrobená na mieru, ktorú jej museli zmontovať priamo v spálni. „Zakaždým, keď vojdem do ktorejkoľvek miestnosti, som hrdá, vďačná, dojatá, že sme to takto zvládli. Každý klinec, doštičku, poličku, úchytku, konzolu, vázu sme vyberali trpezlivo a hoci to bolo vyčerpávajúce, výsledkom je toto. Potrebujem dodať, že môj muž je kráľ vŕtania a vymeriavania. Miesto, kam sa vraciam tak rada, že občas ani nerozprávam,“ odhaľuje Tina svoje súkromie na sociálnej sieti. 

Kto „venčí“ psa ministrovi?

O zámožnú klientelu nemusí mať Tina v Hrubej Borši núdzu. V minulosti si lokalitu obzerali viacerí z našej hiphopovej scény, no stroskotali vraj na nedostatku peňazí. Nová štvrť s jazierkami sa však rýchlo rozrastá a pozemky v rezorte stúpli za posledné roky dvojnásobne. A hoci podľa neprajníkov dedina nemá viac čo ponúknuť (nie je v nej škola, poš­ta, lekáreň, ba ani bankomat), udomácnila sa tu high society. Množstvo podnikateľov, ale aj mediálne známe tváre. V najvychytenejšej časti, nachádzajúcej sa za rampou, má dom sociológ Martin Slosiarik, ktorý sa v televízii objavuje najmä v čase parlamentných volieb.

Stavať tu možno bude bratislavský župan Juraj Droba. „Vlastnil som tam veľa pozemkov, možno aj viac ako desať. Väčšinu z nich som už predal a niektoré si nechávam. Ešte som sa nerozhodol, či tam urobím víkendový domček, permanentné bývanie alebo to tiež zhodnotím,“ priznal nám šéf Bratislavského samosprávneho kraja. Podľa neho sa v Hrubej Borši nachádza jedno z najkrajších golfových ihrísk u nás. Vie, o čom hovorí. „Nechodím na golf trikrát do týždňa ako iní, ale hrávam ho vždy v lete so synom. Pre mňa je to také očistenie hlavy.“

FOTO susedov speváčky Tiny a ich nehnuteľnosti nájdete v GALÉRII >>

Koho na greene nestretnete často, je aj súčasný minister obrany Jaroslav Naď. Ten v Hrubej Borši žije niekoľko rokov a do apríla bol aj poslancom obecného zastupiteľstva. Skutočnou perličkou je, že keď bolo treba, o psa sa mu staral ďalší celebritný obyvateľ dediny. Spevák Martin Jakubec, ktorého láska k zvieratám je dobre známa. „Keď odchádzali na dovolenku, poprosila ma o to jeho žena. Volal sa Happy,“priznal nám multifunkčný Martin, ktorý sa dobre pozná s Naďovou partnerkou a súčasnou hovorkyňou ministerstva vnútra Barbarou Turošovou.

Jakubec pendluje po Hrubej Borši už niekoľko rokov, najprv žil v apartmáne, ktorý predal, a teraz tam stavia dom. Situácia sa však podľa neho dramaticky mení. „Keď sme prichádzali ako prví novousadlíci, bol tam pokoj. Najväčšiu paniku v Hrubej Borši teraz robí pohyb nákladných aut a obrovská zastavanosť. V živote by nám nenapadlo, že sa tam budú stavať ešte aj bytovky,“ posťažoval sa nám spevák, ktorý istý čas býval oproti Tine a Separovi.

FOTO susedov speváčky Tiny a ich nehnuteľnosti nájdete v GALÉRII >>