Poznáme ich pomaly od perinky ako drobcov známych a úspešných Slovákov. No vyrástli a teraz sami začínajú zarábať na chlieb. Potomkovia prominentov sa čoraz častejšie objavujú v televíznych seriáloch. Pred rokmi tento trend odštartovali synovia Maroša Kramára (62) či Mariána Labudu ml. (47), teraz ich vystriedali deti iných kolegov. Mnohí sa snažia svoj drobizg dostať tam, kam sa im ako mladým nepošťastilo. Sú však juniori, ktorí prejdú poctivo konkurzom.

Do seriálov sa tak dostali potomkovia moderátora Martina Nikodýma (50), hercov Mariána Mitaša (40) a Marka Majeského (49) či organizátorky ankety popularity OTO Jany Prágerovej (49). Podľa poslednej menovanej presadiť sa na obrazovke nie je ľahké ani pre deti so známym priezviskom, pretože nikto im nič neodpustí. „Je okolo toho kopu hejtov, ale nakoniec presvedčia kvalitou,“ myslí si Prágerová.

Prágerovej dcéra: O peniaze nejde

Na JOJ-ke Zara Prágerová (18) už niekoľko týždňov zarezáva ako zdravotná sestra v novom seriáli Nemocnica. Dcéra Jany Prágerovej nie je šoubiznisový nováčik, v minulosti súťažila v SuperStar, účinkovala v muzikáli na Novej scéne a predvádzala modely na Bratislavských módnych dňoch. Ako nám prezradila jej mama, Zara je zaregistrovaná v istej agentúre, ktorá ju pravidelne vysiela na fotenia a kastingy. Nie vždy všetko vyjde na prvý šup, šťastie skúšala podobne ako Emma viackrát. „Už dávnejšie sme boli na kastingu do seriálu Červené pásky, čo nevyšlo. Do Nemocnice si Zarku vybrali ešte vlani v novembri, v komisii vtedy sedel aj český režisér. Dali sa im naučiť texty zo scenára, trvalo to dosť dlho,“ doplnila Zarina prominentná matka kritériá na vedľajšie úlohy.

No hneď v prvom diele rovnakého seriálu sme v epizódnej role videli Prágerovej mladšiu dcéru, dnes ostrieľanú muzikálovú herečku Limu (12). Pred nemocničnou kamerou hrala dcéru pacienta, ktorého zrazí auto. „Pred ostrou jej povedali - Nesmej sa, bude to smutná scéna. A ako začala plakať, nevedela sa zastaviť. Keby tam nebola Zara, možno ju neupokoja,“ čuduje sa jej mama. Dnes je Lima najväčší fanúšik staršej sestry, takže nevynechá ani jeden diel seriálu. „Ja si zase všímam kameru, strih, či je tam veľa tieňov a podobne, zaujíma ma to z profesionálneho hľadiska,“ tvrdí šéfka ankety popularity.

Keď sme jej volali, Zara sa práve vrátila z výroby. „Cez leto sme mali mesačnú prestávku, teraz nakrúcame dva až štyri dni v týždni. O honoráre nejde, skôr naberám skúsenosti,“ zhodnotila dôvody, prečo sa do projektu chcela dostať. Pri seriáli z nemocničného prostredia však musí dbať na každý detail. „Dej sa odohráva na urgente, kde sa zomelie všetko od pôrodov až po úrazy. Keď nakrúcame napríklad operáciu, chodí tam sestrička či lekár, aby nás upozorňovali, ako to v reálnom živote vyzerá.“ Na pľaci si Prágerovej dcéra nevie vynachváliť herca Františka Kovára, ale vychádza dobre aj s Nelou Pociskovou. „Vlastne všetci sú príjemní, aj režisér je zlatý. Ide o extrémne príjemné prostredie, veľmi dobre sa tam cítim,“ pochvaľuje si.

Nevyzerá to však, že by sa maturantka Zara uberala hereckým smerom. Vo výhľade má hudobné školy a na skusy pôjde do sveta. „Moja prvá voľba je University of Music and Performing Arts vo Viedni, kde berú z osemsto detí len štyroch chlapcov a štyri dievčatá. Ešte som sa pozerala po školách v Prahe a Amsterdame. Takže uvidíme,“ zhodnotila budúcnosť.