Celé leto plánovala Magda Vášáryová (72), rovnako ako každý rok, stráviť na milovanej chalupe v Banskej Štiavnici. Cez víkend však mal manžel Milan Lasica († 81) v Bratislave prácu, v piatok hral vo svojom divadle Štúdio L+S predstavenie s Martinom Hubom a  v nedeľu sa tešil na výročný koncert s obľúbenou kapelou Bratislava Hot Serenaders, na záver ktorého prišlo tragické rozuzlenie. Chytil sa za srdce a podobne ako veľký Moliére skonal priamo na javisku. 

Chystal sa oddychovať

Strašná správa zastihla Magdu Vášáryovú zrejme na chalupe. Do rodnej Banskej Štiavnice bývalá herečka a politička uteká, len čo jej to počasie dovolí. A bola tam aj pred týždňom, keď sme s ňou pripravovali rozhovor pre PLUS 7 DNÍ. Po nedeľnom koncerte sa za oddychom chcel vydať aj Milan Lasica.

FOTO chalupy, kde Magda Vášáryová trávila leto s Milanom Lasicom, nájdete v GALÉRII >>>

Bol to jeden z dôvodov, prečo s moderátorkou Elenou Vacvalovou súrili stretnutie so "starými" protagonistami Sedmičky. Dohadovali sa dlho, no každý stále niečo mal. "Marián Leško povedal, že odchádza na dva týždne na dovolenku, pán Lasica sa na dovolenku chystal od pondelka. Ja som mala potom tiež niečo. Tak som si povedala, že my sa takto nestretneme nikdy... Všetkých som obtelefonovala, prehodila stretnutie na sobotu... Kto to tak zrežíruje? Len osud," vyznala sa nám Elena Vacvalová. Nesmierne vďačná osudu, že jej, Oľge Feldekovej a Mariánovi Leškovi doprial možnosť rozlúčiť sa s drahým priateľom deň pred jeho skonom.

V pondelok mal byť teda Milan na ceste na dovolenku. Za Magdou však už nedorazil, miesto toho sa dozvedela najkrutejšiu správu. Nečakaná smrť manžela, po ktorého boku stála vyše štyridsať rokov, ju musela mimoriadne zdrviť. Rovnako ako ďalší jeho najbližší nemala silu vyjadriť sa. "Nebudem dávať žiadne rozhovory. Ďakujem za pochopenie," ospravedlnila sa nám na diaľku, keď sme ju požiadali o pár slov.

Viac o posledných momentoch Milana Lasicu si prečítajte v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ >>>

 

Magda Vášáryová má s Milanom Lasicom dve dcéry. Hanku a Žofiu. V relácii Inkognito sa súputník Júliusa Satinského a Jara Filipa priznal, že v nedávnych dňoch ho tešili okrem dcér najmä vnučky. 

Magda Vášáryová hovorí, že hoci žiadne výskumy nepozná, podľa nej na inteligenciu detí vplývajú hlavne ženy, matky. "Čítala som, že deti dedia inteligenciu matky. Ak je to pravda, tak si uvedomme, že naše kultúrne inštitúcie robia programy hlavne pre strednú generáciu žien a mužov. Videli ste už výstavy pre mladé matky alebo pre babičky, ktoré odovzdávajú dôležité kultúrne kódy, základ vzdelania deťom do šiestich rokov? Nie. O ne sa ni­kto kultúrne nestará, hoci sú najdôležitejšie pre úroveň budúcich generácií. Musia si pomôcť samy a aj to robia. Niektoré," povedala pre PLUS 7 DNÍ.

Viac FOTO Magdy Vášáryovej a Milana Lasicu v GALÉRII

Dovolí si svoj všeobecný postreh zosobniť tak, že ona ovplyvnila Hanu a žofiu viac ako Milan Lasica?
"Na časovej osi, teda podľa toho, kto s deťmi strávil viac času, je môj vplyv veľmi silný. Ale ukazuje sa, že hoci môj muž bol s deťmi menej aj s nimi menej hovoril a nespomínam si, že by s nimi čítal, deti si veľmi pamätajú tie vzácne chvíle, keď sa im venoval. Je zaujímavé, že si ich možno pamätajú viac ako moju neustálu prítomnosť. Niekedy na to žiarlim," odvetila.

Mohlo by vás zaujímať: