Víťazka speváckej súťaže u našich západných susedov, keď ešte nebola spoločná česko-slovenská šou, dokazuje, že vyhrať neznamená, že človek má len charizmu a nie talent. Ona má oboje, možno aj preto ju obľubujú deti aj ich rodičia.

Rozhodne najslávnejšou lesbičkou v Čechách je speváčka Aneta Langerová, ktorá sa preslávila v roku 2004, keď zvíťazila v súťaži Česko hľadá SuperStar. Celých 6 rokov na hudobnej scéne sa o jej sexuálnej orientácii iba šuškalo. Oficiálne sa k láske k ženám priznala až v roku 2010. Začiatkom roku 2017 sa rozišla so svojou dlhoročnou partnerkou režisérkou Olgou Špátovou. Tá však nedávno svojmu expriateľovi porodila dcérku.
Zdroj: Profimedia

Narodila sa v pôrodnici v Benešove neďaleko Prahy, ale žila a žije v Říčanoch. Mama Jarmila spáchala samovraždu, keď bola Aneta tínedžerka. Jej život je už od detstva vyplnený hudbou, vnímala ju od útleho veku. Spievala si s rádiom, poklepkávala si do rytmu a v ôsmich rokoch sa začala učiť hrať na gitare. Jej prvými speváckymi učiteľkami boli mama a sestra. Keď chodila na hodiny klavíra, chceli od nej, aby pri tom aj spievala. Odtiaľ bol už len krôčik k členstvu v říčanskom speváckom zbore Bardáček, s ktorým spievali rôzne piesne k filmovým rozprávkam. Ako 14-ročná sa stala členkou skupiny SPB, s ktorou pravidelne vystupovala a zvykla si na kontakt s divákmi.

Potom prišla súťaž Česko hľadá SuperStar, kam sa prihlásila a ako 17-ročná ju v júni 2004 aj vyhrala. Jej prvý album Spousta andělů mal veľký úspech, Aneta sa stala neodmysliteľnou súčasťou českého hudobného šoubiznisu a je uznávanou umelkyňou. Píše hudbu i texty, hrá na gitare, basgitare, klavíri, tamburíne, harmonike či kalimbe, experimentovala aj s hrou na hrnčeku či lyžičke. 

Aneta Langerová dokazuje, že jej patrí miesto v českom šoubiznise.
Zdroj: Profimedia.sk

FOTO V GALÉRII

Ohľadom jej súkromia a vzťahov sa dlho špekulovalo. Speváčka sa pred dvanástimi rokmi nakoniec priznala k lesbickej orientácii a zverejnila vzťah s riaditeľkou hudobného vydavateľstva Supraphon Ivou Millerovou. Neskôr žila s dokumentaristkou Olgou Špátovou. Speváčka si súkromie prísne stráži, nie je preto veľa informácií o jej súčasnej partnerke. Venuje sa aj charite, podporuje práva LGBTI+ menšiny a uzákonenie sobášov homosexuálnych párov.

Aneta Langerova, sa svojou lesbickou orientáciou netají.
Zdroj: Domok Martinlav