Išlo pritom o známeho pretekára Milana Leskovského, ktorý tiež pôsobil ako moderátor a dídžej, pod prezývkou DJ Lesky hral na akciách v Bratislave. Počas cyklistickej časti pretekov skolaboval a privolaným zdravotníkom sa ho nepodarilo oživiť. Slovenská triatlonová únia označila za pravdepodobnú príčinu úmrtia infarkt.  Leskovský viedol atletický klub LESKY'S RUNNERS v Ivanke pri Dunaji, na stránke ktorého naňho po jeho šokujúcej smrti s láskou spomínajú.

"Odovzdal si nám všetko zo srdca, tak ako si vedel iba ty, a to s neuveriteľnou energiou, radosťou, tvojím humorom a tvojím „sfúknutím“, keď sme sa málo snažili. Spolu s chalanmi si založil občianske združenie LESKY’S RUNNERS, kde si mal veľké sny a túžby a my sme boli súčasťou. Veľa z nich sa naplnilo, ostatné si si vzal so sebou do neba,“ odkázali Leskyho zverenci.

"To, ako si od nás odišiel, je šokujúce, neuveriteľné a veľmi smutné. To jediné krásne na tom je, že si zomrel pri tom, čo si zbožňoval, tvoj milovaný triatlon. Odpočívaj už v pokoji a my ti môžeme sľúbiť, že šport aj ďalej bude napĺňať naše srdcia. Nikto nám už nezoberie to, čo si nám dal, predovšetkým nekonečnú lásku k športu,“ dodali členovia klubu, ktorých Leskovský prezýval ,,Leskáči“.

Na smrť otca našla jeho dcéra Simona Leskovská silu reagovať až po dvoch dňoch. "Môj hrdina,“ napísala pri spoločnej fotke, celý jej dojímavý odkaz nájdete v GALÉRII. Brunetka sa v roku 2015 zviditeľnila ako finalistka Miss Slovensko, pôsobí ako modelka a športová moderátorka. Moderovala v štúdiu Fortuna ligy či Tipos ligy, aktuálne spolupracuje so Slovenským futbalovým zväzom.

Silný odkaz a FOTO Simony s otcom nájdete v GALÉRII.

Pod Simoniným smutným instagramovým príspevkom, v ktorom si uctila pamiatku svojho otca, kondolovalo množstvo známych tvárí. Úprimnú sústrasť Leskovskej zaželali speváčka Veronika Nízlová, fitneska Zora Czoborová, raper Majself či tanečník Laci Strike. "Viem, ako veľmi si ho ľúbila. Úprimnú sústrasť Simi, je to šampión, navždy,“ odkázala modelka Soňa Štefková.