Známa Slovenka Eva Varholíková Rezešová, ktorá 21. augusta 2012 na diaľnici v Maďarsku pod vplyvom alkoholu narazila vo vysokej rýchlosti do vozidla a usmrtila tak 4 ľudí, sa koncom augusta po 6 rokoch dostala na slobodu. Hoci súd Eve vymeral 9 ročný trest, brány väzenia opustila o 3 roky skôr, zrejme aj preto, že sa v base správala príkladne a dodržiavala všetky prísne pravidlá.

Prvé Vianoce na slobode

Teraz si Varholíková užíva život na slobode a plnými dúškami si vychutnala aj uplynulé vianočné sviatky. Na sociálnej sieti Instagram sa so svojimi priateľmi a fanúšikmi podelila s tým, čo ju teší. Spolu s mladšou dcérou Ellou si vychutnávala zdobenie vianočného stromčeka, kde k fotografii napísala heštegy ako: „domov sladký domov“, „zázrak“, „rodina“, „Vianoce“ či „vyrobené mnou a Ellou“. Rovnako tak si vychutnávala vianočné pečenie medovníkov, o čom svedčia aj jej slová: „Najkrajšia doba roka. Som vďačná za všetko, čo si môžem predstaviť.“

Potrebuje motiváciu

Milionárska dedička sa pochválila aj darčekmi, ktoré si našla pod stromčekom. Čo všetko tam bolo, nevedno, no najviac ju zjavne tešia knihy, ktoré dostala. „Moje Vianoce, žiadne slová netreba,“ napísala Eva k fotografii, na ktorej je päť publikácií. Už len názov prvých dvoch z nich hovorí, že ide o motivačné knihy – Šlabikár šťastia. Pri hľadaní tejto literatúry zistíte, že ide o texty, v ktorých autor jednoduchou formou vysvetľuje princípy sebaprijatia, pozitívneho myslenia, pochopenia choroby, rozchodov, rozpustenia bolesti, oslobodenie sa od bôľov, prijatie cudzej i vlastnej smrti a podobne. Zrejme aj takýmto spôsobom sa chce Eva vysporiadať s tragédiou a smrťou, ktorú pred rokmi spôsobila.

Fotografie nájdete v našej galérii.