Českom aj Slovenskom vlani na začiatku októbra otriasla smrť meastra Karla Gotta († 80), ktorý zomrel na následky akútnej leukémie vo svojom dome v kruhu rodiny. Pred vilou Bertramka začali okamžite pribúdať horiace sviečky a kytice kvetov. Stovky fanúšikov sa so spevákom prišli rozlúčiť i na jeho pohreb a neváhali si kvôli tomu zobrať v práci voľno a precestovať pol krajiny aj spoza hraníc.

Dnes by mal Gott 81 rokov, fanúšikovia nezabúdajú. „Ďakujem za krásne maily a listy, ktoré mi posielate v súvislosti s dnešnými nedožitými narodeninami môjho manžela,“ napísala Ivana Gottová (44) na facebookový profil Karla Gotta a pri tejto príležitosti fanúšikov potešila upútavkou na dokument, ktorý stihol maestro natočiť pred smrťou. „Som veľmi rada, že práve dnes, 14.7., vám môžeme ukázať prvé zábery z filmu Karel.“

Svet za oponou

Fanúšikovia tak budú môcť nahliadnuť do súkromia obdivovaného a hádam aj najpopulárnejšieho speváka v dejinách česko-slovenskej populárnej hudby. Nahliadnu do zákulisia za oponou. Keď Gott zišiel z pódia, na ktorom vždy podával 100-percentný výkon, aj keď ho už kvárili zdravotné problémy. Aký mal vzťah s dcérami Charlottkou (14) a Nelly Sofiou (12), ktoré mal spolu s manželkou Ivanou, ale aj do ich vzťahu, vrátane hádok. Práve jedna z nich je aj priamo v upútavke na dokument.

Pozrite si prvé zábery z filmu Karel:

FOTO Karla Gotta s rodinou v GALÉRII

Prečítajte si tiež: