Iba sedemnásťročného Adama Sýkoru, ktorý hráva hokej v Nitre, je na ceste domov. V Ratkovciach už na neho čakajú rodinní príslušníci - jeho otec, hokejový tréner Roman, mama Adriana a mladšia sestra Sofia.

"Chalani predviedli vynikajúci výkon, hrali výborne," netajila radosť Adamova mama Adriana. "Dnešný zápas sme ešte nestihli osláviť, sledovali sme ho doma všetci traja, ale určite si spoločne pripijeme na pôsobenie nášho tímu v šampionáte, tešíme sa," tešila sa ešte vo štvrtok večer krátko po zápase.

Ako vyzerajú rodičia Adama? Obaja sú ako z katalógu! Pozrite GALÉRIU

Adam pochádza zo športovej rodiny, jeho otec Roman je trénerom hokejovej reprezentácie do 17 rokov. Jeho mama Adriana sa venovala atletike a neskôr fitness, keď však prišla rodina, šport musel ísť trocha bokom.

"Starám sa o svoje telo, cvičím, behám, ale všetok svoj čas venujem deťom," povedala denníku Plus JEDEN DEŇ. "Adam začal chodiť na štadión už ako dva a pol ročný, chodila som s ním na zápasy, podporovala ho, bola to aj naša veľká obeta. Šport je súčasťou nášho každodenného života."

Adam študuje v Nitre športový manažment na Strednej športovej škole. Doma ho čaká aj mladšia sestra Sofia, ktorá študuje v Bratislave na tanečnom konzervatóriu.

Či si rodina mladého hokejistu užije, je otázne. "O Adama je veľký záujem aj v zámorí, onedlho sa chystá do USA, kde bude prebiehať NHL combine*," prezradila mama Adriana. "Takže uvidíme, čo bude ďalej," uzavrela.

A ako hodnotí Adam účinkovanie tímu na šampionáte?  "Myslím si, že dva zápasy v základnej skupine sme mohli zvládnuť aj lepšie. Čo sa týka štvrťfinálového duelu s Fínskom, bol to hrateľný súper, dve tretiny sme s ním v pohode držali krok, no škoda záverečnej dvadsaťminútovky. Napriek tomu hodnotím turnaj ako super," uviedol pre Šport24 a na svoju adresu dodal: "Určite si viac dôverujem, posledný zápas pred vypredanou halou som si užíval bez stresu, čo by predtým asi také ľahké nebolo, a v neposlednom rade mi narástlo hokejové sebavedomie."

*NHL Scouting combine: predtým, než si zámorské kluby vyberú hráča v drafte, môžu si ho preveriť na NHL Scouting Combine, ktoré pozostáva z fyzických testov a osobných pohovorov s hráčmi.