Tip na článok
Júl 2018. Stále v Bratislave: Zabávač vychádza z garáže komplexu v širšom centre hlavného mesta, kde však nevlastní žiaden byt.

Topí sa stratený Juraj Mokrý v peniazoch? Luxusné Maserati mu už nestačilo, za tohto tátoša ho vymenil

Vozovým parkom budí bývalý partner Diany Mórovej dojem mimoriadne solventného muža.

Galéria k článku (12 fotografií )
Baklažánový: Juraj Mokrý zmenil auto, no farbe zostáva verný.
Juraj Mokrý a Diana Mórová v čase, keď tvorili pár.
S malým Quidom: Syna má s herečkou Dianou Mórovou.

Strieda jedno efektné auto za druhým. To, že Juraj Mokrý (41) nie je na očiach verejnosti, ešte neznamená, že sa utápa v smútku. Naopak. Vysmiaty parkuje a možno aj žije v komplexe v širšom centre Bratislavy, hoci podľa katastrálneho portálu tam nevlastní žiadnu nehnuteľnosť. Z garáže navyše vyráža na čoraz nápadnejších autách. Vozovým parkom, ktorý bývalý partner herečky Diany Mórovej opäť upravil, budí dojem mimoriadne solventného muža. Vlani sme ho viackrát vyfotografovali, ako šoféruje bordové Maserati Ghibli, tento rok stavil na Aston Martin Rapide v rovnako decentnej farbe.

Polepšil si

Športové Maserati s maximálnou rýchlosťou 263 km/h nebolo na zahodenie. Pod kapotou má 330 koní a z nuly na stovku zrýchli za 5,6 sekundy, za čo musí potenciálny majiteľ zaplatiť - podľa oficiálneho cenníka talianskeho výrobcu sa limuzína začínala predávať za 71-tisíc eur. Čo sa týka technických parametrov, je na tom Aston Martin Rapide so 470 koňmi ešte lepšie. Je síce staršieho dáta - vyrábal sa v rokoch 2010 až 2013, z druhej ruky ho stále zoženiete za desaťtisíce eur.

Zo zabávača sme, vlastne ako vždy za posledné roky, nič nedostali. Hoci bratislavské Divadlo Aréna má stále v repertoári inscenáciu Podvolenie, v ktorej účinkuje a verejne sa prezentuje. Už pred rokmi sa Juraj mediálne odmlčal a, zdá sa, že bob­ríka mlčanlivosti chce udržať čo najdlhšie. Ako sa Mokrý má, sa dá zistiť len na základe každoročného daňového priznania, ktoré odovzdáva. Podľa účtovnej uzávierky, verejne dostupnej na internete, urobila jeho eseročka vlani obrat 47-tisíc eur, rok predtým to bolo o pár tisíc viac. „Podľa vašich možností nepíšte zbytočné články. Poprosím vás, už vôbec nie tendenčné. Je to vo vašich rukách. Nemám sa k čomu vyjadriť. Viem, že mi rozumiete,“ napísal nám vlani, keď sme sa prvýkrát zaujímali o jeho vozový park.

S mierom a bez vojen

A tak sme si preštudovali aspoň psychologický výklad farieb, keďže posledné obdobie je zjavne zaťažený len na jednu. Fakt, že ako motorista preferuje baklažánovú farbu, možno nebude náhodný. „Tmavočervená farba predstavuje pokoj a prímerie, je mierom bez vojen,“ napísal známy švajčiarsky psychoterapeut Max Luescher, podľa ktorého ľudia komunikujú aj prostredníctvom farieb. Ich význam dôsledne vypracoval podľa empirických výskumov. „Vznešenosť tmavočervenej ešte zostáva, ale je pokojná, pretože dosiahla to, čo potrebovala. Aktivita a vzrušenie už opadli a zostala majestátna nádhera a sebavedomie, ktoré sa viac sýti vnútornou silou než prostredníctvom konfliktov s vonkajším svetom. Je to farba spravodlivosti,“ dozvedáme sa u Lueschera, čo nám vlastne Ďuro Mokrý automotorečou naznačuje.

Anketa
Chceli by ste, aby sa Juraj Mokrý vrátil do šoubiznisu?
  • 28%
  • 72%
VIDEO Plus 7 Dní