Vo facebookovej skupine Pendleri v ohrození sa objavil nepravdivý príspevok, že následkom očkovania umrel známy moderátor. „Šokujúce! Moderátor Viktor Vincze mal podľahnúť vakcíne Fajzer. Mám to priamo od známej z nemocnice na bratislavských Kramároch. Stalo sa tak dnes, skoro ráno. Jedinou príčinou bolo zlyhanie oboch obličiek ako priamy dôsledok očkovania,“ píše sa v príspevku. Prispievateľ zároveň všetkých, ktorí sa dávajú očkovať, nazýva ovečkami a varuje ich, aby to nerobili. Podľa neho televízia Markíza čoskoro oznámi, že moderátor podal výpoveď a viac ho neuvidíme.

 

Viktor na tento nezmysel reagoval vtipným komentárom. „Ovečky, pozdravujem vás zo záhrobia. Dnes večer za mňa Televízne noviny vysiela hologram.“ V ďalšej reakcii ho manželka Adela Vinczeová natočila, ako číta „vlastnú pitevnú správu“, ktorá mala byť podľa príspevku navždy utajená. Dvojica pridala aj záber, kde Adela v sivej kapucni o sebe tvrdí, že je administrátor skupiny Pendleri v ohrození. „Mám to od svojej známej z Kramárov,“ dodáva ironicky.  

FOTO v GALÉRII

Skutočným adminom stránky sa vtipy známej dvojice zjavne nepáčili. „Takže, vážení, dnes v našej skupine bol uverejnený príspevok o tom, že Vincko umrel. Nikto z administrátorov neschválil tento príspevok! V momente, keď som to uvidel, okamžite som to zmazal a dotyčného pána v skupine zablokoval,“ uviedol pohŕdavo a zároveň moderátora bez dôkazov obvinil, že kauzu umelo zinscenoval. „Je zaujímavé, že Vinco má na svojom profile screen z daného príspevku, ktorý tam bol len 4 minúty. Ak má pán Vinco nejaké zvláštne kontakty a vie si zariadiť takéto trápne divadlo a predstierať smrť, nech sa páči.“