V roku 2002 Rezeš náhle zomrel na infarkt. Ako dnes žijú jeho blízki? Okrem dcéry Evy, ktorá si od roku 2012 odpykáva trest v maďarskej base za smrteľnú nehodu, ktorú spôsobila, o Rezešovcoch toho veľa nepočuť.

Nám sa nedávno podarilo stretnúť s Rezešovým synom Júliusom (47), ktorý nám poskytol exkluzívny rozhovor. Okrem iného sa rozhovoril aj o toľko prepieranom majetku rodiny.

Miliardári

Alexander Rezeš v jednom rozhovore pripustil, že jeho majetok sa ráta v miliardách slovenských korún. No po tom, ako v roku 1998 vyhrala parlamentné voľby SDKÚ, Rezešovci, ktorí patrili do Mečiarovej suity, museli VSŽ i politické výslnie opustiť (viac sa dočítate v exkluzívnom rozhovore s Júliusom Rezešom v našom týždenníku - pozn. red.).

Pozornosť médií a nálepka miliardárov však rodine ostali. Dnes nad týmito konštatovaniami Július Rezeš iba krúti hlavou a rebríček najbohatších ľudí považuje len za dobre čítaný marketingový ťah. „Bohatstvo Rezešovcov priamoúmerne súviselo s VSŽ. Z otca urobili miliardára, pretože kontroloval značnú časť akcií podniku, kde bolo základné imanie 16 miliárd korún. V roku 1999 už rozhodne nebol miliardár, lebo mu tie akcie zobrali,“ tvrdí Július Rezeš.

Čo im zostalo?

Nepopiera však, že rodina vlastnila a vlastní niekoľko zaujímavých nehnuteľností. Ani to, že niektoré už predala. Tak ako luxusnú vilu v španielskom Alicante, kde sa jeho otec istý čas zdržiaval. „Čo sa týka majetku našej rodiny, nemusím o tom hovoriť, je to naša súkromná vec,“ rázne odbil Rezeš naše otázky.

„Poviem vám iba toľko, že sme vlastnili nehnuteľnosti vtedy aj dnes. Teraz je portfólio iné, ale nevidím dôvod, aby som niekomu vysvetľoval, čo mám, čo nemám a čo som kedy kúpil alebo predal. Je to naša súkromná vec a každého do toho prd,“ jasne vysvetľuje Július, ktorý dnes podniká práve s realitami.

Čítajte viac

Viac o jeho vzťahu s otcom, ale aj exmanželkami a deťmi, a tiež o tom, ako sa rodina vyrovnala s Eviným pobytom za mrežami, sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.