V roku 2002 Rezeš náhle zomrel na infarkt. Ako dnes žijú jeho blízki? Okrem dcéry Evy, ktorá si od roku 2012 odpykáva trest v maďarskej base za smrteľnú nehodu, ktorú spôsobila, o Rezešovcoch toho veľa nepočuť.

Rezeš odkazuje Slovákom: „Do nášho majetku vás prd!“

Nám sa nedávno podarilo stretnúť s Rezešovým synom Júliusom (47), ktorý nám poskytol exkluzívny rozhovor. Okrem iného sa rozhovoril aj o toľko prepieranom majetku rodiny.

Miliardári

Alexander Rezeš v jednom rozhovore pripustil, že jeho majetok sa ráta v miliardách slovenských korún. No po tom, ako v roku 1998 vyhrala parlamentné voľby SDKÚ, Rezešovci, ktorí patrili do Mečiarovej suity, museli VSŽ i politické výslnie opustiť (viac sa dočítate v exkluzívnom rozhovore s Júliusom Rezešom v našom týždenníku - pozn. red.).

Rezeš odkazuje Slovákom: „Do nášho majetku vás prd!“

Pozornosť médií a nálepka miliardárov však rodine ostali. Dnes nad týmito konštatovaniami Július Rezeš iba krúti hlavou a rebríček najbohatších ľudí považuje len za dobre čítaný marketingový ťah. „Bohatstvo Rezešovcov priamoúmerne súviselo s VSŽ. Z otca urobili miliardára, pretože kontroloval značnú časť akcií podniku, kde bolo základné imanie 16 miliárd korún. V roku 1999 už rozhodne nebol miliardár, lebo mu tie akcie zobrali,“ tvrdí Július Rezeš.

Čo im zostalo?

Nepopiera však, že rodina vlastnila a vlastní niekoľko zaujímavých nehnuteľností. Ani to, že niektoré už predala. Tak ako luxusnú vilu v španielskom Alicante, kde sa jeho otec istý čas zdržiaval. „Čo sa týka majetku našej rodiny, nemusím o tom hovoriť, je to naša súkromná vec,“ rázne odbil Rezeš naše otázky.

Rezeš odkazuje Slovákom: „Do nášho majetku vás prd!“

„Poviem vám iba toľko, že sme vlastnili nehnuteľnosti vtedy aj dnes. Teraz je portfólio iné, ale nevidím dôvod, aby som niekomu vysvetľoval, čo mám, čo nemám a čo som kedy kúpil alebo predal. Je to naša súkromná vec a každého do toho prd,“ jasne vysvetľuje Július, ktorý dnes podniká práve s realitami.

Čítajte viac

Viac o jeho vzťahu s otcom, ale aj exmanželkami a deťmi, a tiež o tom, ako sa rodina vyrovnala s Eviným pobytom za mrežami, sa dočítate v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ.

Rezeš odkazuje Slovákom: „Do nášho majetku vás prd!“