Toto leto uplynie presne 30 rokov odvtedy, čo sa najkrajšou Slovenkou sveta stala Gabriela Haršányová z Košíc. Finále súťaže bolo súčasťou galaprogramu na rozlúčku s piatym svetovým festivalom slovenskej mládeže v martinskom amfiteátri.

V počiatkoch tunajších súťaží krásy víťazky nezískavali honorované zmluvy, autá či dovolenky. Medzi cenami boli tehly na stavbu domu, kilogramy cukru alebo múky. Tieto výhry si údajne domov odniesla aj spomínaná G. Haršányová s ukážkovými mierami 90 – 62 – 89 a výškou 182 centimetrov.

Neprehliadnuteľná dlhonohá kráska však po kariére večnej missky či modelky nikdy netúžila. Zahrala si predavačku textilu v dnes už legendárnej komédii režisérky Věry Chytilovej (†85) Dědictví aneb kurvahošigutntag s Bolkom Polívkom (72) v hlavnej úlohe a neskôr sa stala hlásateľkou Slovenskej televízie.

Do povedomia verejnosti sa zrejme najviac zapísala pre vzťah so ženatým veľkopodnikateľom a bývalým ministrom dopravy za vlády Vladimíra Mečiara (79) Alexandrom Rezešom (†53). Ten sa na vrchole slávy a bohatstva ani neunúval vzťah s podstatne mladšou blondínkou pred verejnosťou tajiť.

FOTO Chiary Haršányovej si pozrite v GALÉRII.

Žili spolu v honosnej bratislavskej vile pod Slavínom, ale keď Gabriela otehotnela, vzťah sa dvojici rozpadol ako domček z karát. Ich dcéra Chiara (21) ešte ani nebola na svete a medzi rodičmi sa začala nepekná slovná prestrelka cez médiá. Na adresu matky svojho dieťaťa A. Rezeš vyhlásil: "Môžem potvrdiť, že v tom čase mala telesný kontakt alebo známosť s viacerými ľuďmi, preto je možné, že by som otcom jej dieťaťa nakoniec ani nemusel byť,“ uviedol pred viac ako dvomi desiatkami rokov s dôvetkom: "Uvidíme, kto bude mať čierneho Petra.“

Pokračovanie na ďalšej strane >>